rybaření

Vydal se na ryby. Upytlačený kapr ho přijde draho

ilustrační foto ber

V úterý v podvečer kontroloval člen rybářské stráže staršího muže, který lovil v říčce Romže nedaleko cyklostezky na Prostějov v katastru obce Smržice ryby a chytil kapra v hodnotě 500 Kč.

Při kontrole, zda má všechny potřebné doklady k rybolovu v pořádku, zjistil, že chytal načerno a nevlastní rybářský lístek a nemá ani povolení k lovu ryb. Člen stráže tedy přivolal na místo policii a hlídka přestupek podezřelého zadokumentovala. Kapr měl protentokrát štěstí, protože rybář ho pustil zpátky do jeho přirozeného vodního prostředí a neskončil na talíři. "Starší muž se dopustil přestupku na úseku zemědělství, myslivosti a rybářství a jaká sankce ho postihne, to už bude řešit příslušný správní orgán," doplnila policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red)

OBRAZEM: Když se daří rybáři!

Foto ber
Noční lov se vydařil rybáři Honzovi. Z Moravy vytáhl dvacetikilového sumce o délce 145 centimetrů.

"Není to moje největší ryba, mám za sebou i skoro dvoumetrového," pochlubil se. Jeho snem je chytat trofejní ryby a zase je pouštět. "Jenže když do roka chytím tři pěkné sumce, stačíme je konzumovat, na pouštění to není," smál se. (ber)

Kaprařského závadu Čerťáky 2016 se účastnilo patnáct družstev!

Foto archiv Čerťáky 2016

O víkendu jsem s přáteli uspořádal na Čertových rybnících u Čunína druhý ročník čtyřiadvacetihodinového dětského kaprařského závodu R-Spekt Junior Cup Čerťáky 2016. Závodu se zúčastnilo 15 týmů - děti od 7 do 13-ti let a jejich rodič / dozor. 

Závod je unikátní tím, že děti měly možnost chytat ryby nonstop i přes celou noc, takže to pro ně byl velký zážitek a dobrodružství.

To je ale macek!

ilustrační foto

 

Tuto fotografii jsme si zapůjčili na FB na stránce jednoho z rybářů, pana Romana O. 

Komentáře jsou samozřejmě všelijaké... Od životního úlovku přes zapomnětlivou slečnu až po konstatování: Nene, pánové, je to super návnada na sumce! Vrní a láká je to!Proto je tam sumcová karabinka... 

Po vážných článcích, kterých tento týden bylo nepřeberné množství, si dovolíme občas i nějakou tu legrácku. Snad nám to odpustíte!

Dobrou noc všem a krásný vstup do pracovního týdne! (red)

Neuvěřitelné rybářské foto!

Foto inrybareni.cz

 

Tento neuvěřitelný obrázek jsme pro vás našli na facebookovské stránce Rybaření.

Reakce na foto jsou různé, od "chudák kačka" po "skvělý oběd: štika nadívaná kačenou".

Co soudíte vy, čtenáři?

Víte co pijete? Vydatné deště mohou zhoršit kvalitu vody ve studních, prověřte ji

ilustrační foto

Silné lijáky a bouřky posledních dní mohly narušit kvalitu vody ve studních. Společnost MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ, a.s. proto majitelům studní nabízí zvýhodněné rozbory základních chemických a mikrobiologických parametrů pitné vody. Nabídka platí do konce letošního září.

Lépe prověřit než slepě věřit. Apel, který vysílají laboratoře Moravské vodárenské společnosti. Varují před zhoršení kvality vody, ke kterému mohlo vlivem nedávných vydatných dešťů dojít. Voda v soukromých studních nepodléhá žádné pravidelné povinné kontrole a je tedy pouze na jejich vlastnících, jak se o kvalitu své vody postarají.