soustředění

OBRAZEM: Dukláci se vrátili ze soustředění ve Španělsku

Foto FB

V minulých dnech se parašutisté Dukly Prostějov vrátili ze španělské Empuriabrava, kam oddíl jezdí pravidelně snad už od dob, kdy „měly padáky kopřivové šňůry a místo popruhů řetězy."

„Za poslední 3 roky došlo k radikální obměně našeho týmu pro skupinovou akrobacii (RW). Chvíli pravděpodobně potrvá, než se dostaneme na předchozí úroveň, ale tento krok jsme udělali s ohledem na potenciální vývoj a růst armádního družstva. Je to disciplína, která nás hodně baví, přesto má nejmenší podíl na všech našich výsledcích. Využíváme ji jen na armádních mistrovstvích v celkové kombinaci družstev,“ tvrdí borci. (red)

Prostějovští dukláci ladí formu ve Španělsku

Foto ASC Dukla

Parašutisté ASC Dukla Prostějov absolvovali první soustředění ve španělském přímořském městečku Empuriabrava. Ladili zde formu ve skupinové akrobacii (formation skydiving-FS4).

Empurie jim nabídla možnost velkého objemu seskoků v krátkém časovém období. S novým členem Bonifácem Hájkem (nahradil v sestavě dnes již vedoucího trenéra Libora Jirouška) směřuje veškeré úsilí k prvnímu vrcholu letošní sezony – červnovému mistrovství světa CISM v Rakousku.