garáž

Vloupání do garáže přineslo poškozeným statisícovou škodu. Zmizely veterány

ilustrační foto motorkari.cz

Ze zločinu krádež podezírají prostějovští policisté dosud nezjištěného pachatele, který měl v dosud přesně nezjištěné době od 23. do 29. prosince násilím vniknout do garáže v ulici Za Sokolskou v Prostějově.

„Z garáže měl pachatel odcizit dva historické motocykly Jawa 350 a Jawa 350 pérák, obloukovou svářečku, křovinořez Daemon, 16 kusů disků s nasazenými letními pneumatikami Sava 195/65 R-15, náhradní díly k uvedeným motocyklům a drobné ruční a elektrické nářadí. Majiteli garáže tím pachatel způsobil škodu 1 500 korun, majitelům odcizených věcí pak škodu 225 tisíc korun," uvedl policejní mluvčí František Kořínek.

V případě dopadení a prokázání viny pachateli tohoto skutku hrozí trest odnětí svobody na dvě léta až osm let. (red)

Ze společné garáže zmizela sekačka i motocykl!

ilustrační foto

 

Ze společné garáže v suterénu domu na ulici Krasické v Prostějově zmizel motocykl a travní sekačka.

Odcizil motocykl a sekačku

"Trestných činů krádeže vloupáním, porušování domovní svobody a neoprávněného užívání cizí věci se dopustil neznámý pachatel, který v rozpětí dvou dnů, od 23. 6. do 24. 6. 2013, vnikl do garáže na Krasické ulici v Prostějově a odcizil motocykl a travní sekačku. Celkově tak způsobil škodu kolem 24500 Kč", uvedl Josef Bednařík, tiskový mluvčí Policie Olomouckého kraje.

Obrazem: Smetanovy sady jako po náletu!

ilustrační foto

Sady obkroužené drátěným plotem, plné výkopů a hromad zeminy stále připomínají vojenské bojiště. Při přesněji zacíleném pohledu se ale přece jen začíná rýsovat nová podoba celého parku. Cestičky jsou už patrné, výraznou změnu čeká zeleň. Bývalé sociálky už také neexistují. Radní jsou s průběhem prací prý spokojeni.

Rekonstrukce přijde asi na dvanáct milionů korun, zahradnické práce budou stát miliony tři. Hotovo, uklizeno a předáno má být na konci letošního roku.

„Vše běží podle plánu. Do letních prázdnin by měla být dokončená síť cestiček, osvětlení a lavičky,“ nastínil náměstek primátora Zdeněk Fišer, který zcela odmítl kritiku, že probíhající revitalizace nadělá více škody jak užitku.