pohřeb

Starý Prostějov. Pohřební průvod

Foto archiv čtenář

Za mého mládí byly pohřební původy běžnou součástí života Prostějova.

Moc ráda jsem je sledovala, hlavně tedy kvůli nádherným vraníkům, kteří na poslední cestě táhli vyzdobené pohřební vozy. Fotografie z roku 1942 zachycuje jeden takový průvod. Tipnete si, na které ulici byl průvod zachycen? (ber)

Starý Prostějov. Svatoplukova

Foto funerálie.cz

Dnešní pohled do dob minulých je poněkud atypický. Na fotografii je totiž pohřební průvod.

Pokud si myslíte, že prochází Svatoplukovou, dříve Gottwaldovou, Nádražní či Rooseveltovou ulicí, máte pravdu.  Bohužel netušíme, z kterého je roku. Iniciálou, alespoň přibližnou, by mohla být absence Neherovy továrny, dnes Dony. (ber)

Prostějov zažil pohřeb Jana "Generála" Chromého!

Region se stává chudším o jednu hudební osobnost. Jan Chromý byl uměleckou duší, bez které si nejen kapely, ale i fandové navštěvující koncerty či jiné hudební podniky, nedokázali tyto akce představit. Byl vším - pořadatelem, uklízečem, osvětlovačem, bedňákem... . Pohřeb se konal v rodinném kruhu, s blízkými přáteli. Rozloučit se přišli i zástupci kapel, se kterými měl kdy co do činění.

"Generál spolupracoval s řadou rockových kapel regionu, jako jsou Arest, Veruna nebo Marasd. Dlouhodobé vztahy měl i s agenturou MAMUT AGENCY Tomáše Grepla, potažmo i se mnou", sdělil PvNovinkám Václav Kopka.

"Je mi to velmi líto, ale věřím, že je již konečně na svém vysněném zámku", dodal se smutným úsměvem Kopka a vysvětlil, že na dotaz, kde generál bydlí, mu ten odpověděl, že na zámku...

Dnešek je o to smutnější v tom, že Konicko zažilo další velkou ránu. Kromě "Generála" dnes odešel další tamní hudebník.