generál

Armáda má nové generály. Je mezi nimi i rodák z Prostějova

Foto army.cz

K 27. říjnu letošního roku povýšil prezident Miloš Zeman jedenáct důstojníků Armády ČR. Slavnostní akt, který se každoročně koná na Pražském hradě, byl kvůli koronaviru odložen.

Příslušné rozkazy a rozhodnutí o jmenování nových generálů podepsal prezident ve čtvrtek 22. října. Šest generálů Armády ČR bylo povýšeno do vyšší generálské hodnosti, pět plukovníků bylo jmenováno brigádními generály. Generálporučíkem se stal také velitel Velitelství pro operace Josef Kopecký, který je rodákem z Prostějova.

Otec čtyř dětí se narodil 12. ledna 1964 v Prostějově, kde v letech 1978–1982 absolvoval Gymnázium Jiřího Wolkera. Poté svou kariéru spojil s armádou a vystudoval Vysokou vojenskou školu pozemního vojska ve Vyškově, obor tankový.

Prezident jmenoval nové generály. Je mezi nimi Prostějovan

Foto army.cz

V sobotu odpoledne jmenoval prezident republiky Miloš Zeman u příležitosti 99. výročí vzniku samostatného Československa do hodností generálů pět příslušníků Armády České republiky a jednoho povýšil do vyšší generálské hodnosti. Je mezi nimi i Pavel Kolář z Prostějova.

Slavnostní ceremoniál se konal v Trůnním sále Pražského hradu za přítomnosti členů vlády a dalších představitelů státu. 

Na návrh vlády České republiky byl dnem 28. října 2017 jmenován brigádním generálem i ředitel Ředitelství speciálních sil MO plukovník gšt. Pavel Kolář. Narodil se v roce 1970 v Prostějově. 

Podle tradice byl nově jmenovaným generálům, dosavadním plukovníkům, předán čestný kord. (Zdroj army.cz)

 

Prostějov zažil pohřeb Jana "Generála" Chromého!

Region se stává chudším o jednu hudební osobnost. Jan Chromý byl uměleckou duší, bez které si nejen kapely, ale i fandové navštěvující koncerty či jiné hudební podniky, nedokázali tyto akce představit. Byl vším - pořadatelem, uklízečem, osvětlovačem, bedňákem... . Pohřeb se konal v rodinném kruhu, s blízkými přáteli. Rozloučit se přišli i zástupci kapel, se kterými měl kdy co do činění.

"Generál spolupracoval s řadou rockových kapel regionu, jako jsou Arest, Veruna nebo Marasd. Dlouhodobé vztahy měl i s agenturou MAMUT AGENCY Tomáše Grepla, potažmo i se mnou", sdělil PvNovinkám Václav Kopka.

"Je mi to velmi líto, ale věřím, že je již konečně na svém vysněném zámku", dodal se smutným úsměvem Kopka a vysvětlil, že na dotaz, kde generál bydlí, mu ten odpověděl, že na zámku...

Dnešek je o to smutnější v tom, že Konicko zažilo další velkou ránu. Kromě "Generála" dnes odešel další tamní hudebník.