Generálmajor Duda se dočkal důstojného místa posledního odpočinku

Generálmajor Duda se dočkal důstojného místa posledního odpočinku
Foto FB 533.pbs

Slavnostní nástup 533. praporu bezpilotních systémů, který proběhl v úterý v prostějovských kasárnách, se konal při příležitosti odhalení důstojného místa odpočinku generálmajora in memoriam Josefa Dudy, CBE., kterého se dočkal po 45 letech.

Nástup byl zahájen v 10 hodin za přítomnosti mnoha významných hostů, kterými byli brigádní generál Petr Šnajdárek, brigádní generálka Lenka Šmerdová, primátor Statutárního města Prostějova František Jura, ale také i synovec generálmajora Josefa Dudy, Zbyněk Miloš Duda s rodinou.

Po nástupu se pozvaní hosté přesunuli na městský hřbitov v Prostějově, kde se uskutečnilo slavnostní odhalení hrobu generálmajora Josefa Dudy.

Československý důstojník, polní pilot letec, velitel pozorovacích, dálkozvědných, stíhacích letek a perutí, operační pilot bitvy o Francii a Británii a držitel Řádu britského impéria a v neposlední řadě i poválečný velitel Vojenského leteckého učiliště v Prostějově je našim patronem již od roku 2019. Právě velení praporu se společně se zástupci Statutárního městem Prostějov o vznik nového hrobu nejvíce přičinilo.

Realizace náhrobku trvala necelý rok.  (red)

Poslat nový komentář