Nové urnové hroby? Jak se tam dostanu?

Nové urnové hroby? Jak se tam dostanu?
ilustrační foto

O tom, že při jednání zastupitelů může být sem tam i veselo se přesvědčili přítomní u projednávání bodu, který se týkal vybudování nových urnových hrobů na hřbitově v Krasicích. Radní zastupitelstvu předložili k odsouhlasení mírné navýšení původní investice. Jak se ale ukázalo, na hřbitov se nikdo nemůže dostat a tak si konšelé místo nemohli, jak se patří prohlédnout.

„Mám problém s tímto hřbitovem. Neznám ho! Vždy když jsem chtěl nakouknout zjistil jsem, že je zamčený,“ přispěl do diskuze o schvalování financí zastupitel Václav Kopečný (TOP 09). Jeho snaha, byla odměněna všeobecným smíchem. S vysvětlením nakonec přišel náměstek primátora Zdeněk Fišer (ČSSD), který na rozdíl od svého kolegy hřbitov trochu zná.

„Hřbitov znám zvenčí. Ještě si tam nechodím vybírat místo, jen na procházky se svým psem. Tedy na vysvětlenou, kdo se chce na hřbitov dostat, musí mít vlastní klíč. Tak je to zde zavedeno. Nemáte hrob – nemáte ani klíč,“ nastínil místní praxi Fišer.

Atmosféra zvážněla až při schvalování navýšení investice, kterou si akce vyžádala. Místní osadní výbor požadoval vybudování třicítky nových urnových míst, kolem jižní strany hřbitova. Původní schválená sto tisícová částka, se zvedla oproti očekávání o dvacet tisíc korun a tak zastupitelé museli změnu na svém jednání probrat. Vše nakonec odsouhlasili a tak kolem hřbitova může opět zavládnout klid. (kaa)

Ilustrační foto: archiv

 

Poslat nový komentář