krajský úřad

Krajský úřad je plně přístupný. Osobní návštěvu ovšem zvažte

ilustrační foto Olomoucký kraj

Ve stejném rozsahu jako před přijetím mimořádných opatření a vyhlášením nouzového stavu v souvislosti s epidemií covid-19 je od pondělí 20. dubna provozní doba Krajského úřadu Olomouckého kraje. Lidé by ale měli nutnost osobní návštěvy dobře zvážit a dále upřednostňovat písemnou, elektronickou nebo telefonickou komunikaci.

„Lidé mohou opět vyřizovat svoje záležitosti v časech, na které byli zvyklí. Tedy každý pracovní den od osmi hodin ráno – v pondělí a ve středu do sedmnácti, v úterý do patnácti a ve čtvrtek i v pátek do čtrnácti hodin. Pořád ale platí, že by k nám měli přicházet jen ve výjimečných a zdůvodněných případech. Navíc musí dodržovat zvýšená hygienická opatření stanovená ministerstvem zdravotnictví,“ řekl Lubomír Baláš, ředitel krajského úřadu.

Krajský úřad představil novou strukturu, vzniknou dva nové odbory

ilustrační foto

S novou organizační strukturou krajského úřadu Olomouckého kraje dnes seznámil novináře jeho ředitel Lubomír Baláš a hejtman Ladislav Okleštěk. Úřad se rozroste o odbor kultury, památkové péče a sportu. Vznikne také odbor informačních technologií.

„Po zřízení samostatného odboru kultury a památkové péče dlouhodobě volali především starostové měst a obcí i ředitelé příspěvkových organizací. My jsme se celou záležitostí důkladně zabývali a ze všech analýz nám jasně vyplynulo, že potřeba odděleného odboru tady skutečně je,“ řekl Okleštěk.

„Pokud má krajský úřad kvalitně vykonávat přenesenou státní správu v oblasti kultury a památkové péče, tak není možné, aby to bylo jen v podobě oddělení zařazeného do jiného odboru,“ doplnil Baláš.

Míří tajemník prostějovského magistrátu do čela krajského úřadu?

ilustrační foto

Možný nový šéf Krajského úřadu Olomouckého kraje je znám. Z patnácti kandidátů uspěl u šestičlenné komise tajemník Magistrátu města Prostějova Lubomír Baláš.

Do funkce by měl nastoupit 1. června 2017. Konečné slovo ale bude mít ministr vnitra Milan Chovanec, který musí jmenování Lubomíra Baláše schválit. 

Sám Lubomír Baláš své vítězství prozatím komentovat nechce, dokud jmenování není schváleno, je jakékoliv vyjádření dle něj předčasné. (ber)

 

Krajský úřad hledá ředitele

ilustrační foto kr-olomoucky.cz

Olomoucký hejtman Ladislav Okleštěk vyhlásil výběrové řízení na nového ředitele krajského úřadu. Místo se uvolnilo na začátku března, kdy rezignovala Lucie Štěpánková. Přihlášky lze posílat do 10. dubna.

Štěpánková vedla krajský úřad od začátku června 2015. Před tím pracovala jako tajemnice tehdejšího hejtmana Jiřího Rozbořila a vedoucí odboru tajemníka hejtmana. 

Výběr nového ředitele krajského úřadu musí stvrdit podpisem ministr vnitra Milan Chovanec. 

Bližší informace o výběrovém řízení naleznete na http://udeska.kr-olomoucky.cz/dokument?ude?KUOL0B1SNCT1-0. (ber)

 

Ředitelka krajského úřadu rezignovala

ilustrační foto kr-olomoucky.cz

Ředitelka olomouckého krajského úřadu Lucie Štěpánková se vzdala funkce. Důvod svého odchodu nezveřejnila. Podle všeho má její reakce souvislost s odvoláním Oto Košty z pozice hejtmana.

Lucie Štěpánková se vzdala funkce, výpověď ale nepodala. I nadále zůstává zaměstnancem úřadu, který jí musí nabídnout jinou pozici. Ona sama se k důvodu odchodu odmítla vyjádřit.

Štěpánková vedla krajský úřad od začátku června 2015. Před tím pracovala jako tajemnice tehdejšího hejtmana Jiřího Rozbořila a vedoucí odboru tajemníka hejtmana.

Na místo ředitele úřad vypíše výběrové řízení. (red)

 

Krajský úřad o svátcích omezí provozní dobu

ilustrační foto kr-olomoucky.cz

Pracovní a provozní doba Krajského úřadu Olomouckého kraje se v době vánočních svátků změní. V pátek 23. prosince končí pracovní doba již ve 12.00 hodin. Detailní rozpis najdete níže. Od 2. ledna 2017 se provozní doba úřadu opět vrátí do běžného režimu.

PRACOVNÍ DOBA KÚOK - VÁNOCE 2016

datum/den:

 pracovní doba

23.12.

pátek

8:00 - 12:00

24.12.

sobota

víkend

25.12.

Krajský úřad hledá zaměstnance. Podíváte se?

ilustrační foto kr-olomoucky.cz

Hledáte práci? Co tak na krajském úřadě? Krajský úřad Olomouckého kraje vyhlásil výběrová řízení hned na několik postů, a to i vedoucích odborů.

Krajský úřad hledá vedoucího odboru ekonomického, zaměstnance oddělení kontroly obcí a dotací Oko, zaměstnance oddělení silniční dopravy na ODSH, zaměstnance oddělení krajského vzdělávání, sportu a dotací na OŠSK, zaměstnance oddělení regionálního rozvoje na OSR, vedoucího oddělení řízení lidských zdrojů na OKŘ a zaměstnance oddělení hospodářské správy na OKŘ.

Chcete pracovat na krajském úřadě? Vyhlásil řadu výběrových řízení

ilustrační foto kr-olomoucky.cz

Hned na devět pracovních pozic vyhlásil v minulém týdnu výběrová řízení Olomoucký kraj. Přihlásit se můžete nejpozději do 15. dubna.

Kraj hledá vedoucího oddělení územního plánování na OSR, vedoucího oddělení financování investic na OVZI, zaměstnance oddělení informačních technologií v oblasti technické a systémové na OKŘ, zaměstnance oddělení silniční dopravy na ODSH, zaměstnance oddělení řízení lidských zdrojů (právník) na OKŘ, vedoucího oddělení řízení lidských zdrojů na OKŘ, zaměstnance oddělení informačních technologií v oblasti informačních systémů na OKŘ, zaměstnance oddělení informačních technologií v oblasti aplikací a podpory na OKŘ a zaměstnance  oddělení informačních technologií (manažer kybernetick

I krajský úřad má omezenou otevírací dobu po zbytek svátků

ilustrační foto

Pracovní a provozní doba Krajského úřadu Olomouckého kraje se v době svátků změní.

Ve čtvrtek 31. prosince například končí pracovní doba ve 12 hodin. Detailní rozpis najdete níže.
Od 4. ledna 2016 se provozní doba úřadu opět vrátí do běžného režimu. (red)

Informace o uzavírkách krajských silnic podá krajský web

ilustrační foto logo Olomoucký kraj

 

Na webových stránkách Olomouckého kraje naleznete průběžně aktualizované informace o uzavírkách krajských silnic II. a III. třídy včetně nákresů objízdných tras.

Dále jsou zde uvedeny informace o plánovaných akcích v roce 2015 na silnicích v majetku Olomouckého kraje, Ředitelství silnic a dálnic a na železnicích v majetku Správy železniční dopravní cesty. Odkaz, na kterém naleznete uvedené informace:

https://www.kr-olomoucky.cz/aktualni-uzavirky-silnic-cl-2867.html (red)