tajemník

Tajemníkem města bude známá tvář. Vrací se Libor Vojtek

ilustrační foto ber

Libor Vojtek, nynější vedoucí odboru sportu, kultury a památkové péče Krajského úřadu Olomouckého kraje, se od 1. září 2021 stane novým tajemníkem prostějovského Magistrátu.

Jak na úterním zastupitelstvu oznámil primátor Fratišek Jura, ve funkci nahradí Blanku Vysloužilovou, která rezignovala k 6. dubnu letošního roku.

Libor Vojtek se tak vrací zpět na „místo činu“. Od roku 2013 do roku 2019 působil jako vedoucí odboru správy a údržby majetku města, v minulých letech byl i místostarostou Tvorovic. (ber)

Magistrát hledá tajemníka či tajemnici!

ilustrační foto

Primátor statutárního města Prostějov vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovní pozice na dobu neurčitou tajemník/tajemnice Magistrátu města Prostějova.

Požadavkem je nejméně pětiletá praxe a) jako vedoucí zaměstnanec nebo b) při výkonu správních činností v pracovním poměru k územnímu samosprávnému celku nebo při výkonu státní správy v pracovním nebo služebním poměru ke státu, c) ve funkci člena zastupitelstva územního samosprávného celku dlouhodobě uvolněného pro výkon této funkce. Délka praxe musí být splněná v průběhu 8 let bezprostředně předcházejících jmenování do funkce, vysokoškolské vzdělání v magisterském studijním programu - obor veřejná správa, právo, finance či ekonomika.

Výběrové řízení na tajemníka magistrátu bude vyhlášeno tento týden

ilustrační foto primátor Jura

Po překvapivém odchodu Blanky Vysloužilové z pozice tajemníka magistrátu města Prostějova pověřil primátor František Jura výkonem činnosti vedoucího finančního odboru Radima Cardu. Výběrové řízení na pozici bude podle primátora vyhlášeno v tomto týdnu.

Blanka Vysloužilová nastoupila do funkce 1.1.2018, kdy nahradila právničku města Květu Olašákovou, která z magistrátu odešla k 31.12.2017. Olašáková funkci vykonávala v zástupu za Lubomíra Baláše, který odešel na Krajský úřad. Blanka Vysloužilová podala výpověď k 6. dubnu 2021. (ber)

Tajemníka zastupuje machr přes finance

Fotooto ber

Blanka Vysloužilová rezignovala na funkci tajemnice Magistrátu statutárního města Prostějova po víc než třech letech. Svůj odchod oznámila vedení města k 6. dubnu tohoto roku. Dočasně ji proto nahradil Radim Carda.

Vedoucího finančního odboru Magistrátu města Prostějov pověřil výkonem činností tajemníka primátor František Jura. „Primátor, který v případě absence tajemníka úřad vykonává, má pravomoc pověřit úředníka vykonáváním činností. Pan Carda je bude vykonávat do doby, než vzejde z výběrového řízení nový tajemník,“ sdělil na úterním jednání zastupitelům. (ber)

Nová tajemnice Magistrátu města Prostějova již pracuje

ilustrační foto

Na místo tajemníka Magistrátu města Prostějova nastoupila 1.1.2018 Blanka Vysloužilová. Květa Olašáková, právnička města, která funkci vykonávala v zástupu za Lubomíra Baláše, který odešel na Krajský úřad Olomouckého kraje, již není od 31.12.2017 zaměstnancem magistrátu. 

I ona odešla na krajský úřad, kde od 1.1.2018 zastává pozici právník úřadu, která vznikla v rámci organizačních změn k 1. 10. 2017. "Zatím výběrové řízení na místo právníka města vyhlášeno nebylo" sdělila PvNovinkám mluvčí radnice Jana Gáborová. (ber) 

 

Nová tajemnice Magistrátu města Prostějova je známa!

ilustrační foto

Alena Rašková, primátorka města Prostějova dne třetího listopadu 2017 informovala, že nová tajemnice magistrátu je známa.

"K 1.1. 2018 byla do funkce jmenována Ing. Blanka Vysloužilová, MBA," sdělila Rašková.

Doufejme, že se bývalé ředitelce Finančního úřadu v Prostějově, náměstkyni ministra vnitra či předsedkyni představenstva Lázní Slatinice bude na radnici líbit. (red) 

 

Míří tajemník prostějovského magistrátu do čela krajského úřadu?

ilustrační foto

Možný nový šéf Krajského úřadu Olomouckého kraje je znám. Z patnácti kandidátů uspěl u šestičlenné komise tajemník Magistrátu města Prostějova Lubomír Baláš.

Do funkce by měl nastoupit 1. června 2017. Konečné slovo ale bude mít ministr vnitra Milan Chovanec, který musí jmenování Lubomíra Baláše schválit. 

Sám Lubomír Baláš své vítězství prozatím komentovat nechce, dokud jmenování není schváleno, je jakékoliv vyjádření dle něj předčasné. (ber)