kulturní léto

OBRAZEM: Nám. TGM žije a bude žít svými čtvrtky!

ilustrační foto Pvnovinky.cz

 

První z devíti čtvrtků protkaných zábavou, soutěžemi, tanečky či koncerty započal v dnešní den již úderem deváté ranní na Dětském dopravní centru.

Hlavní show však rozjasnila dětské tváře a roztleskala dětské ručky úderem osmnácté hodiny na nám. TGM. 

Na děti čekala zábavná show plná soutěží, her, tanečků a malých dárečků zakončená koncertem Hannah Montana Revival. Děti se staly na čas mravenci, včelkami či jinými zvířátky nebo odpovídaly na zábavné dotazy klaunů z podia před radnicí. V půl deváté zapěla zpěvačka Terezka první písně Hanny Montany.

Nové urnové hroby? Jak se tam dostanu?

ilustrační foto

O tom, že při jednání zastupitelů může být sem tam i veselo se přesvědčili přítomní u projednávání bodu, který se týkal vybudování nových urnových hrobů na hřbitově v Krasicích. Radní zastupitelstvu předložili k odsouhlasení mírné navýšení původní investice. Jak se ale ukázalo, na hřbitov se nikdo nemůže dostat a tak si konšelé místo nemohli, jak se patří prohlédnout.

„Mám problém s tímto hřbitovem. Neznám ho! Vždy když jsem chtěl nakouknout zjistil jsem, že je zamčený,“ přispěl do diskuze o schvalování financí zastupitel Václav Kopečný (TOP 09). Jeho snaha, byla odměněna všeobecným smíchem. S vysvětlením nakonec přišel náměstek primátora Zdeněk Fišer (ČSSD), který na rozdíl od svého kolegy hřbitov trochu zná.