Zdravé město

Zdravé město rozdělovalo dotační peníze

Ilustrační foto pixabay.com

Město Prostějov je členem Národní sítě Zdravých měst od roku 2000. Zdravá města, realizující místní Agendu 21, jsou součástí Evropské kampaně udržitelných měst a obcí (Aalborská charta). Nyní institut Zdravého města Prostějova rozděloval dotační peníze.

 „Zdravé město vytváří kvalitní a příjemné místo pro život na základě domluvy s jeho obyvateli. Otevírá prostor pro posilování aktivit a jejich zájmů. Projekt je součástí aktivního života především těch obyvatel, kteří již patří do řad seniorů,“ říká politička Zdravého města a náměstkyně primátora Alena Rašková.

Projekt Zdravé město dotačně podporuje akce zaměřené především na zdravý životní styl, sport, využívání volného času, propojování aktivit mladých i seniorů v našem městě. Tato forma finanční podpory je v našem Zdravém městě ověřená.

Příprava na hledání velikonočních kraslic v plném proudu! Děti se mají nač těšit!

Foto PvNovinky.cz

Jak Pvnovinky informovaly, Okrašlovací spolek města Prostějova, ve spolupráci s Rodinným centrem Lodička a studentkou Moravské vysoké školy Olomouc Nikol Srostlíkovou, chystá novou akci. Pořádá Velikonoční hledání kraslic. A ty dorazily do Prostějova.

Dvě stovky polystyrenových vajíček různých velkostí, a také sladkosti, už dorazily do Prostějova. Ta polystyrenová byla zakoupena v olomouckém obchodě Zažeň nudu, více než jedno sto padesát čokoládových v olomouckém MAKRO. Teď nastává další fáze, umělecká. "Oslovili jsme mateřské školky s návrhem, aby jejich děti ručně namalovaly polystyrenová vajíčka, která dodáme. Vajíčka následně vysbíráme a umístíme je ve vyhrazeném prostoru ve Smetanových sadech.

Děti se mohou těšit! Chystá se Velikonoční hledání kraslic!

ilustrační foto

Okrašlovací spolek města Prostějova ve spolupráci s Rodinným centrem Lodička a studentkou Moravské vysoké školy Olomouc Nikol Srostlíkovou chystá novou akci. Rád by rád uspořádal Velikonoční hledání kraslic.

"Oslovili jsme mateřské školky s návrhem, zda by jejich děti ručně namalovaly polystyrenová vajíčka, která jim dodáme. Vajíčka bychom od nich následně vysbírali a umístili je ve vyhrazeném prostoru ve Smetanových sadech. K těm malovaným ale chceme přidat čokoládové dobroty, vajíčka, zajíčky a podobně," uvedla předsedkyně Okrašlovacího spolku města Prostějova Milada Sokolová.

Zdravé město Prostějov a MA21 vyhlásilo dotační program na rok 2018

ilustrační foto

Vyhlašovatelem programu a poskytovatelem dotace je statutární město Prostějov, nám. T. G. Masaryka 130/14. Vyhlášení dotačního programu Zdravého města Prostějova pro rok 2018 pro níže uvedené tematické okruhy.

 

1.

Oblast celoživotního vzdělávání

   

2.

Vzdělávání dětí a mládeže

     

3.

Zdravý životní styl, ochrana zdraví, prevence zdraví

 

4.

Škola podporující zdraví

     

5.

OBRAZEM: První rodinná Familiáda se povedla!

Foto ber

Letošní začátek podzimu opepřilo v sobotu nové klání nazývané jako Familiáda. Program pro rodinné týmy přilákal do Kolářových sadů stovky zájemců, na start se nakonec postavilo osmapadesát rodinných týmů.  

Body mohly týmy získat třeba v kroketu, lakrosu, petangue či discgolfu. Celkem na ně čekalo devět disciplín. "Nebylo důležité vyhrát, ale zúčastnit. Toho se držíme a jsme rádi, že akce, byť vůbec v Prostějově prvně zorganizovaná, oslovila tolik lidí," uvedla Milada Sokolová, předsedkyně Okrašlovacího spolku města Prostějova, který spolu se Sportcentrem DDM a Zdravým městem Prostějov akci pořádal. Moderování se ujal člen Spolku Petr Sokol.

Rodinná soutěž Familiáda. Již v sobotu u hvězdárny

Foto Milada Sokolová

Letošní začátek podzimu opepří nové klání nazývané jako Familiáda. Program nabídne spoustu netradičních sportů, ve kterých budou soupeřit rodiny mezi sebou i proti jiným. Akce je připravena na sobotu 7. října 2017 do Kolářových sadů u hvězdárny.

Akci připravuje Okrašlovací spolek města Prostějova se Sportcentrem – DDM a Zdravým městem Prostějov. "Ceny už mám doma, takže se můžete těšit. Třeba na medaile, poukazy, sladkosti č diplomy", prozradila předsedkyně Okrašlovacího spolku Milada Sokolová. 

Heslem je tradiční „Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se“, proto nebudou počítány výsledky za jednotlivé disciplíny, ale vůle se do nich zapojit. Během odpolední akce bude otevřena i hvězdárna k možnému pozorování oblohy. (ber)

 

 

Rodinná soutěž u hvězdárny. Chystejte se na Familiádu!

ilustrační foto plakát

Letošní začátek podzimu opepří nové klání nazývané jako Familiáda. Program nabídne několik netradičních sportů, ve kterých budou soupeřit rodiny mezi sebou i proti jiným. Akce je připravena na sobotu 7. října 2017 od 14 hodin do Kolářových sadů u hvězdárny a záštitu nad ní převzala primátorka města Prostějova Alena Rašková, jako politička Zdravého města.

 

„Ve společnosti se diskutují často problémy současné rodiny, zda je pořád základním stavebním prvkem společnosti, ale zapomíná se možná někdy na to, že místo diskuzí je nejlepší se jako rodina sbalit a vyrazit společně ven za pohybem a zábavou. Tím myslím, že do této společenské diskuze vstoupíme v našem městě nejlépe,“ uvedla.

Akci připravuje Okrašlovací spolek města Prostějova se Sportcentrem – DDM a Zdravým městem Prostějov a tato novinka je pro ně prý výzvou.

Velká rodinná soutěž u hvězdárny zná již svoji podobu!

ilustrační foto itinerář

Letošní začátek podzimu opepří velké klání, které plánuje Okrašlovací spolek města Prostějova se Sportcentrem – DDM a Zdravým městem Prostějov na sobotu 7. října 2017 do parku u hvězdárny. Rodiny celé i neúplné (tatínci, maminky, babičky, dědečkové, děti, vnoučci či jen poměrná část) mohou dorazit od 14 hodin ve sportovní výzbroji a s velkým odhodláním se utkat v netradičních sportovních disciplínách. Záštitu nad celou akcí, kterou pořadatelé prozatím pracovně nazývají Familiáda, převzala přímo primátorka města Prostějova Alena Rašková.

„Naplánovali jsme několik netradičních sportů, ve kterých budou soupeřit rodiny spolu proti jiným, ale když to početně nevyjde, tak možná i mezi sebou. Naším heslem je tradiční a snad ještě ne zcela zprofanované „Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se“, proto nebudeme počítat výsledky za jednotlivé disciplíny, ale vůli se jich zúčastnit. Všechny rodiny budou za svoji účast oceněny drobnými dárky“, uvedla jedna z pořadatelek Milada Sokolová.

Guláše vydělaly dvanáct tisíc. Pro Zdeničku a Davídka

Foto Jiří Malíček

Sobotní festival gulášů v Kolářových sadech v Prostějově měl charitativní podtext. V kasičkách se sešlo téměř dvanáct tisíc. Putovaly na konta Zdeničky Kotyzové a Davídka Vítka. 

"Rozpečetila jsem na za přítomnosti úředníků Magistrátu města Prostějova kasičky Zdeňky i Davídka a vložila na transparentní účty 5.679,- korun pro Zdeňku a 6.203,- korun pro Davídka," sdělila PvNovinkám předsedkyně Okrašlovacího spolku Milada Sokolová.

Dobrou zprávu redakce hned volala do Piešťan oběma Zdeničkám, které na klinice Adeli absolvují rehabilitaci. "Jsme moc rády a vděčné, děkujeme všem, kdo přispěli. Moc nás mrzelo, že jsme se nemohly zúčastnit, aspoň jsme se pokochaly fotogaleriemi," vzkázala za obě Zdenka starší. (ber)

OBRAZEM: Na Lidické bylo veselo. S Krampolem, Uzlem, Kekešim a Cáskovou

Foto Jana Zaorálková

První zastávkou akce Zpívání, zpívání, bolest a smutek zahání byl ve čtvrtek Domov seniorů v Nerudově ulici v Prostějově. Obyvatele domova potěšil svým vyprávěním doktor Radim Uzel, zpěvem a hrou pak Karel Kekeši a Dagmar Cásková. Okrašlovací spolek města Prostějova, Zdravé město Prostějov a Občanská poradna Petra Michka přichystala podobnou akci i na dnešní den, a to do Centra sociálních služeb v Lidické ulici.

Do Centra sociálních služeb byla přizvána i veřejnost, jelikož se akce konala pod širým nebem v parku. Společnost vyprávějících se rozrostla o herce Jiřího Krampola, který pobavil přítomné vtipnými historkami z natáčení pořadu Nikdo není dokonalý.