novorozenci

Vloni přišel na svět v Prostějově i Emir a Meda

Foto ber

Už jsme psali, že od loňského ledna až prosince proběhlo v prostějovské porodnici 831 porodů, rodných listů ale matrikáři vypsali 835, a to kvůli dvojčátkům. A jak se loňská miminka nejčastěji jmenovala?

„Holčičkám rodiče dávali nejčastěji tradiční jména jako Eliška, Anna, Ema či Tereza, chlapcům pak Jakub, Jan, Matyáš nebo Filip. Ale stejně jako každý rok nechyběla ani jména neobvyklejší, a tak si maminky z naší porodnice odnášely domů například Emira, Javiera, Kvida, Kima nebo Dorotheu, Bereniku, Arianu či Medu,” prozradila Věra Tisoňová, vrchní sestra gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice Prostějov. (ber)

Nejvíce dětí přišlo letos na svět v prostějovské porodnici v lednu

ilustrační foto

Velice plodných šest měsíců zaznamenala porodnice Nemocnice Prostějov. Zatímco loni zde přišlo v první polovině roku na svět 396 dětí, v letošním roce zapsali zdravotníci do porodních knih 441 novorozenců. Náročné období koronaviru porodnice úspěšně zvládla efektivní reorganizací do pracovních týmů.

 

Deniel, Ruslan, William, ale i Mia, Meghan, Vivien. To jsou jména některých ze 441 dětí, které přišly v prvním pololetí letošního roku na svět v Nemocnici Prostějov. Z hlediska pohlaví dominovali chlapci v počtu 232, novorozených děvčátek pak bylo 209. Ve čtyřech případech se rodiče radovali dokonce z dvojčat. „Nejvíce porodů jsme měli během ledna, sedmaosmdesát, nejméně pak v únoru a v červnu, kdy na svět přišlo shodně 64 dětí,“ sdělila Věra Tisoňová, vrchní sestra gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice Prostějov.