Gabriela V.G.

Bigbíťáci pozor! Legendy se vrací do Konice!

Foto plakát

V pátek 16. června 2023 bude zámecký park v Konici patřit tradiční akci Legendy se vrací. Akci opět pořádá MKS Konice a Mamut Agency.

Vystoupí skupiny Marasd, Krápník, Calibos, Gabriela V.G., Junior a Děda Mráz. Průvodci večera budou Sovět a Mamut. Připraveno je i bohaté občerstvení a velkokapacitní párty stany. Areál je otevřen od 17:30 hodin, akce startuje v 18 hodin.

Čtěte pozorně, bude se soutěžit o vstupenky! (red)

Gabriela V. G. je předskokankou Pražského výběru!

ilustrační foto

Pokud se 5. listopadu chystáte do prostějovského KaSCentra na koncert kapely Pražský Výběr, čeká vás překvapení v podobě prostějovské zpěvačky Gabriely V. G. Tu si totiž kapela zvolila za předskokanku.

„Tato kultovní kapela hraje své koncerty většinou bez předskokanů. V tomto případě si mě ale vybral a schválil managment Pražského Výběru, především na základě autorské tvorby a interpretace," pochlubila se PvNovinkám zpěvačka s tím, že její vystoupení začne v 19 hodin.

Pokud máte chuť slyšet Gabrielu V.G. ještě před koncertem v KaSC, máte možnost navštívit v pátek 14.10.2022 ve 20:00hod. rockový klub Svijany rock klub v Prostějově na Mlýnské ulici (bývalá ponorka), kde Gabriela s kapelou vystoupí v „komornějším“ podání a zazní i nové skladby z připravovaného singlu. (ber)

Hlasujme pro Gabrielu V.G. V objevu roku 2020 Rádia Haná!

Foto archiv Gabriela V.G.

Rádio Haná ve spolupráci s nahrávacím studiem TA musica a hudební skupinou O5 a Radeček vyhlásilo 3. ročník talentové soutěže pro mladé muzikanty. Ze všech registrovaných kapel posluchači Radia Haná v internetovém hlasování vybírají pět nejlepších, které postoupí do semifinále. Z nich vybere vítěze porota. 

Mezi soutěžícími je i Gabriela V.G. Muzikantka, skladatelka a textařka Gabriela Vodrážková Greplová je na Prostějovsku známá nejen jako dcera zakladatele kapely Arest Aloise Grepla. V té Gabriela od patnácti let hrála, účinkovala ale i v metalové kapele Tenebra. Teď se věnuje i svému sólovému projektu Gabriela V.G. 

Pro Gabrielu můžeme hlasovat na https://www.radiohana.cz/ankety/hlasuj/objev-roku-2020/Gabriela-V-G. (ber)

 

Hlas jako zvon a rockové srdce. To je zpěvačka Gabriela V.G.

Foto GVG

Vypadá jako teenager a přesto má tři děti. Dovedli byste si ji představit s kyticí lučních květů a ona raději drží kytaru. Čekali byste chytlavé popové melodie, jenže ona je spíš Špinarka či Pink. Říká si Gabriela V.G., žije v Prostějově a pomalu se dere do povědomí milovníků rockové muziky. Mimo jiné i prostřednictvím youtube.

S muzikantkou, skladatelkou, textařkou a také manželkou a mámou Gabrielou Vodrážkovou Greplovou  jsme si povídali o lecčem.

Můžeš se krátce představit?

Pocházím z Konice a k muzice jsem měla, díky tátovi, vždycky blízko. Můj tatínek, Alois Grepl založil, mimo jiné, kapelu Arest a já s ní od patnácti let hrála. Po tátovi, který nechal hraní a věnoval se zvukařině, jsem přebrala starost o Arest. Účinkovala jsem i v metalové kapele Tenebra, teď se věnuji i svému sólovému projektu Gabriela V.G.