Pražský výběr

Do Prostějova míří Pražský výběr!

Foto plakát

Fanoušci se mohou v sobotu 22. dubna těšit na koncert kultovní kapely Pražský výběr. Skupina vystoupí v prostějovském KaSCentru v původním složení v čele s Michaelem Kocábem, Michalem Pavlíčkem, Vilémem Čokem, Klaudiusem Kryšpínem, Jiřím Hrubešem a již stálým hostem DJ Roxtarem. Zazní průřez skladeb z alb Straka v hrsti, Výběr a Běr a také skladby v novějších úpravách. Koncert je přeložený z 5. listopadu 2022. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti.

Pražský výběr – česká rocková skupina založená v roce 1976 klávesistou a zpěvákem Michaelem Kocábem. Ve druhé polovině 70. let se orientovala na jazz rock, který byl v té době populární. Na začátku 80. let přistoupila k celkové změně stylu, tehdy působila jako jedna z nejvýznamnějších českých novovlných skupin. V letech 1983–1986 byl Pražský výběr režimem zakázán, ke koncertování a vydávání alb se mohl vrátit až ve druhé polovině 80. let. Po roce 1989 vystupovala skupina spíše sporadicky, větší množství koncertů znovu pořádala až po roce 2000.

Gabriela V. G. je předskokankou Pražského výběru!

ilustrační foto

Pokud se 5. listopadu chystáte do prostějovského KaSCentra na koncert kapely Pražský Výběr, čeká vás překvapení v podobě prostějovské zpěvačky Gabriely V. G. Tu si totiž kapela zvolila za předskokanku.

„Tato kultovní kapela hraje své koncerty většinou bez předskokanů. V tomto případě si mě ale vybral a schválil managment Pražského Výběru, především na základě autorské tvorby a interpretace," pochlubila se PvNovinkám zpěvačka s tím, že její vystoupení začne v 19 hodin.

Pokud máte chuť slyšet Gabrielu V.G. ještě před koncertem v KaSC, máte možnost navštívit v pátek 14.10.2022 ve 20:00hod. rockový klub Svijany rock klub v Prostějově na Mlýnské ulici (bývalá ponorka), kde Gabriela s kapelou vystoupí v „komornějším“ podání a zazní i nové skladby z připravovaného singlu. (ber)