Orli vyhráli v Ústí, přišli však o zraněného Ventu

Relativně snadným soustem mělo být pro prostějovské basketbalisty další utkání Mattoni NBL. Zajížděli totiž na hřiště posledního týmu tabulky, Slunety Ústí nad Labem.

Úvod utkání však papírovému rozložení sil příliš nenasvědčoval. Prostějovští basketbalisté se zle potýkali s nepřesnou střelbou, a výsledkem byla úvodní prohra o šest bodů 6:0. Pak však přišel hostující obrat na 6:7 a přetahovaná o vedení v zápase. Sluneta v této fázi utkání držela s Orly krok a první čtvrtinu vyhrála 21:19. Elán jí zůstal i v druhé části hry, na svěřencích trenéra Cholevy však byla znát větší koncentrace, prezentovali se těsnější obranou a hlavně přesnější střelbou, která jim přinesla až sedmibodové vedení 33:40. Domácím se ke mušku podařilo vylepšit až ke konci čtvrtiny, výsledkem čehož však bylo pouze snížení na 39:44.

Zápasový chleba se lámal na začátku třetí čtvrtiny. Orli do ní totiž vstoupili famózně a sedmnáctibodovou bodovou šňůrou si vybudovali rozhodující náskok v zápase. Ústi dalo koš až po čtyřech minutách hry, a přestože se poté jeho hra zlepšila, Prostějov si svůj herní standard z této části hry již podržel a do poslední čtvrtiny si vybudoval pohodlný třiadvacetibodový náskok 50:73. Severočeši však ani v této fázi utkání „nezabalili“ a vysunutou obranou nutili hosty k chybám, díky čemuž snížili na 58:73. Poté však Orli svému soupeři oplatili podobnou mincí, když dosáhli pěti bodů v řadě, a vedli znovu o dvacet bodů. Ústeckým basketbalistům se sice dvěma dvojkami opět podařilo snížit, poté však ústecký stadion oněměl. Pod košem se totiž po jednom z tvrdých soubojů pod košem skácel k zemi prostějovský Matej Venta a několik desítek minut ležel bezvládně na palubovce. Hráče zřejmě s těžkým poraněním hlavy musela do nemocnice odvést až záchranka. Utkání se poté v poklidu dohrálo a prostějovští hráči si pohlídali bezpečné vítězství 76:91.

BK Sluneta Ústí nad Labem – BK Prostějov 76:91 (21:19, 39:44, 50:73)Statistiky: střelba z pole: 27/59 (46%) - 32/66 (48%)střelba za tři body: 3/10 (30%) - 10/33 (33%)střelba sedmiček: 19/27 (70%) - 17/25 (68%)doskoky: 31:38fauly: 22:21

Sestava Ústí: Dvořáček, Pištecký 5, Radojičič 10, Krakovič 2, Hrubý 11, Hejl 5, Ličartovský 18, Lee Reese 8, Gavin 1, Horák 16. Trenér: Peter BálintSestava Prostějova: Venta 5 (6 asistencí), Pandula 10, Bratčenkov 11, Marko 19, Slezák 5, Dufault 18, Švrdlík 10, Kohout 13 (8 doskoků, 4 bloky), Prášil. Trenér: Zbyněk Choleva