Orlům zbývá jediný krok

Prostějovští basketbaloví Orli jsou jediné vítězství od postupu do finále Mattoni NBL, jka se jmenuje česká nejvyšší soutěž v košíkové.

V třetím zápase semifinálové série s NH Ostrava zvítězilo domácí BK Prostějov nad hosty z Ostravy 81:77 a vede 2:1 na zápasy.

V utkání šli nejprve do vedení hráči NH Ostrava, kteří dokonce vyhráli první poločas. Skóre se na stranu domácích Orlů přehouplo až ve třetí čtvrtině. V závěrečném dějiství zápasu Orli dokonce chvíli vedli dvojciferným rozdílem, ale v závěru zápasu, podobně jako v prvním domácím duelu, nechali hosty dotahovat, čímž se zrodil zatím nejtěsnější výsledek semifinálové série.

Nejlepším zápasem utkání v dresu Orlů se stal s 25 body Dušan Pandula.

Už v sobotu mohou Orli slavit na ostravské palubovce postup, ale nelze podcenit, že v dosavadním průběhu série vždy vyhráli domácí hráči. Veřme, že to Orli dokáží už v sobotu zlomit!

BK Prostějov - NH Ostrava 81:77 (17:24 38:46 63:56)

BK Prostějov: Pandula Dušan 25, Kohout Ondřej 19, Marko Roman 13, Slezák Pavel 12, Švrdlík Kamil 7, Bohačík Jaromír 5, Polášek Rudolf 0, Šmíd Filip 0

NH Ostrava: Wilson Jeremiah 29, Dufault Austin Lee 18, Gniadek Martin 11, Číž Adam 9, Stehlík Jan 4, Ames Rahsaan Edward 3, Barnes Chadwick Farrell 3, Jurečka Luděk 0, Medvecký Michael 0, Pelikán Rostislav 0, Zbránek Filip 0

STŘELBA 3B.: 28/10:29/9

STŘELBA 2B.: 31/16:29/17

TH: 31/19:24/16

Doskoky: 36:32

CHYBY: 21:27