Od začátku roku policisté zastavili v Olomouckém kraji 116 řidičů za jízdu na červenou

Od začátku roku policisté zastavili v Olomouckém kraji 116 řidičů za jízdu na červenou
ilustrační foto Policie ČR

Policisté dopravní služby Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje se v těchto dnech zaměřují na řidiče vozidel, kteří v provozu nerespektují světelná dopravní značení. Řidič, který projede křižovatku tzv. „na červenou“, si v danou chvíli neuvědomí, že svým jednáním ohrožuje ostatní účastníky silničního provozu a je blízko zavinění dopravní nehody, která může mít fatální následky. Přitom by měl již na signál s oranžovým světlem začít brzdit, a ne přišlápnout plyn, aby křižovatku projel.

 

V Olomouckém kraji policisté od 1. ledna do 31. května 2020 řešili 116 řidičů, kteří na křižovatkách nezastavili na signál s červeným světlem "Stůj!".

Jeden z takových přestupků řešili policisté oddělení silničního dohledu krajského ředitelství v úterý 9. června odpoledne na křižovatce ulic Lipenská a Pavelkova v Olomouci. Šestadvacetiletý řidič vozidla Audi nerespektoval signál s červeným světlem „Stůj“, který svítil na semaforu delší dobu a přesto křižovatkou projel. Bohužel se těchto přestupků dopouští i profesionální řidiči. Téhož dne na ulici Rolsberská v Olomouci projel „na červenou“ sedmašedesátiletý řidič nákladního vozidla Scania. V obou případech policisté přestupky s řidiči vyřešili příkazem na místě.

Pokud řidič nezastaví vozidlo na signál, který mu to přikazuje, dopouští se přestupku, za který mu hrozí pokuta na místě do 2 500 korun. V případě, že se řidič tohoto přestupku dopustí během jednoho roku dvakrát a vícekrát, policisté přestupek oznámí k projednání příslušnému správnímu orgánu. V tomto případě řidiči hrozí nejen pokuta od 4 000 do 7 500 korun, ale i zákaz činnosti od jednoho měsíce do šesti měsíců.

Policisté se i v nadcházejících dnech budou intenzivně věnovat oblasti BESIP a zaměří se nejen na kontrolu dodržování jízdy „na červenou“, ale i na dodržování veškerých obecně platných ustanovení zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů.

„Apelujeme na řidiče, aby se v silničním provozu v době nastupující letní sezóny chovali zodpovědně a ohleduplně a předešli tak případné tragédii,“ doplnil policejní mluvčí Libor Hejtman. (red)

 

Komentáře

Policejní mluvčí asi neví ke komu mluví.Na blbce platí jen karabáč.

Poslat nový komentář