Česká televize spouští projekt na podporu kulturních akcí. Česká tleská

Česká televize spouští projekt na podporu kulturních akcí. Česká tleská
ilustrační foto ČT

Česká televize připravila další nový projekt. Tentokrát na podporu tuzemské kultury. Česká tleská chce pomoci pořadatelům kulturních akcí. ČT jim umožní, aby prostřednictvím obrazovky pozvali diváky na akce, které v létě chystají. Zájemci mohou své tipy posílat od 18. května.

Počínaje 18. květnem mohou všichni, kdo chystají výstavu, koncert, představení, nebo jakýkoli jiný program, jenž oživí kulturní život v České republice, posílat žádosti o podporu ve vysílání České televize. Organizátoři vybraných akcí budou vyzváni, aby přes aplikaci iReportér natočili videopozvánku, ze které následně Česká televize vyrobí spot, který odvysílá na obrazovce. Hlásit se mohou na https://art.ceskatelevize.cz/360/ceska-tleska-ZrSDA.

„Zajímají nás všechny dobré kulturní akce z oblasti hudby, literatury, výstavnictví, divadla, filmu, sochařství, výtvarného umění a dalších oblastí společenského života lokálního, regionálního či celostátního. Ty, které se konají od poloviny června a v dalších letních měsících v České republice,“ upřesňuje výkonný ředitel ČT art Tomáš Motl, vedoucí projektu a jeden z šesti členů poroty, která bude události, jež získají podporu, vybírat.

První pozvánky by se na obrazovce České televize mohly objevit již ve druhém červnovém týdnu. (Zdroj ČT)

Poslat nový komentář