Kněz z Prostějovska obviněn ze sexuálního obtěžování dětí!

Kněz z Prostějovska obviněn ze sexuálního obtěžování dětí!
ilustrační foto internet

 

Přerovští kriminalisté obvinili třiašedesátiletého katolického kněze z Prostějovska ze sexuálního obtěžování dětí, uvedla v úterý Česká televize. Podle policistů zneužil v několika případech osoby mladší patnácti let.

Podle informací ČT policisté muže zadrželi v jednom z činžovních domů přerovského přednádraží, kde žijí hlavně romské rodiny. Údajně obtěžoval pět chlapců a na případ upozornil jeden z rodičů, uvedla ČT. Krajský policejní mluvčí Josef Bednařík dnes potvrdil, že případ zneužívání dětí kriminalisté vyšetřují a podezřelého muže obvinili. „ Obvinili jsme ho ze svádění k pohlavnímu styku a ohrožování výchovy mládeže. Šetřením bylo zjištěno, že muž v předchozí době zneužil v několika případech osoby mladší patnácti let. V současné době je případ stále v šetření a vzhledem k okolnostem a věku poškozených nebudeme více informací sdělovat," sdělil dnes Bednařík médiím. Knězi, kterého podle ČT soud odmítl vzít do vazby, hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až pět let.

Mluvčí olomouckého arcibiskupství Jiří Gračka uvedl, že jde o muže, který je dlouhodobě nemocný, a kněžské povolání proto nevykonává. (ČTK,ber) 

Poslat nový komentář