Hanácké pivní slavnosti zahájí rekordman!

Hanácké pivní slavnosti zahájí rekordman!
ilustrační foto archiv David Kopecký

Pátý ročník Hanáckých pivních slavností nazvali pořadatelé půlkulatým. A přichystali další překvapení. Zahajovat je bude pivní rekordman, David Kopecký z Prostějova.

Ten je držitelem rekordu v pití půllitru piva ve stoji na hlavě. Na festivalu kuriozit v Pelhřimově to zvládl za 6,73 sekundy. David je i držitelem rekordu v pití třetinky piva, rovněž ve stoji na hlavě - to zvládl za 5,23 sekundy. Má další cíl, chce vytvořit rekord v pití tupláku.  

"V roce 2013 jsem se díky pracovní akci setkal s Miroslavem Markem, prezidentem Agentury Dobrý den, který předváděl nejrůznější rekordy a kuriozity. Slovo dalo slovo, pití ve stoji na hlavě jsem mu předvedl a za půl roku mne pozval do Pelhřimova, kde jsem pokořil první rekord v pití půllitru, ten jsem zvládl za 6,85 vteřiny," osvětlil David svou rekordmanskou kariéru. 

Pivní slavnosti zahájí spolu s Miladou Sokolovou, zastupitelkou a předsedkyní Okrašlovacího spolku Prostějov, která je patronkou festivalu a Petrem Paníčkem, hlavním pořadatelem festivalu. A jak jinak, než ve stoji na hlavě.

Hanácké pivní slavnosti se budou konat v sobotu 5. května od 14 hodin u OC Albert v Plumlovské ulici v Prostějově. (ber)

 

Poslat nový komentář