Maminky, pozor na plast v dětské výživě!!!

Maminky, pozor na plast v dětské výživě!!!
ilustrační foto

Společnost dm drogerie markt s.r.o. stáhla z prodeje dětskou výživu - bio masozeleninový příkrm babylove, talíř těstoviny se zeleninou v balení 250 gramů, označený datem spotřeby do 29. dubna 2014. Prodejce o tom, v souladu s příslušnou legislativou, informuje na svých internetových stránkách a v prodejnách. Německý výrobce ve čtyřech baleních uvedené šarže potraviny zjistil kontaminaci cizím předmětem – plastovým střepem.

„Firma dm drogerie markt preventivně stahuje z prodeje bio masozeleninový příkrm babylove talíř těstoviny se zeleninou, 250 gramů, od 12 měsíců, s datem spotřeby 29. dubna 2014. Na základě informací výrobce značky babylove byl ve čtyřech kusech dětského bio masozeleninového příkrmu nalezen kousek plastu. Společnost dm drogerie markt se omlouvá všem zákazníkům,“ uvedla PR manager dm drogerie Eva Vaněčková. Její slova potvrzuje i Státní zemědělská a potravinářská inspekce.

„Všechny obchody dm jsme o stažení této šarže informovali. Na regálech mají mít letáky pro informaci zákazníků. Ti kdo si produkt babylove této šarže zakoupili, jej mohou vrátit v kterékoli prodejně dm se zárukou vrácení peněz,“ informoval dnes mluvčí inspekce Pavel Kopřiva s tím, že ostatní šarže tohoto výrobku a další výrobky značky babylove, nejsou nijak postiženy. Podle aktuálního výsledku došetřování případu se na pulty dm drogerie markt v České republice dostalo 948 kusů této potraviny.

„Z regálů prodejen do zázemí už provozovatel stáhnul 803 kusů výživ, spotřebitelé tak mohou mít doma až 145 kusů rizikové potraviny! Toto číslo může být ve skutečnosti nižší, protože prodejce dosud sčítá stažené kusy na pobočkách. Doporučujeme spotřebitelům, aby uvedenou šarži potraviny nekonzumovali,“ poradil Kopřiva.

Jak jsme zjistili, spotřebitelé v Německu byli o střepu informováni už 24. července ! novinami Westfälische Nachrichten. Systém včasné výměny informací pro potraviny a krmiva RASFF, působící vrámci EU, tak poněkud zaspal. (red)

Ilustrační foto: dm drogerie

Poslat nový komentář