Nová posila do FK?

Nová posila do FK?
ilustrační foto

 

Dnes se na internetu objevila velmi zajímavá zpráva pro všechny fanoušky prostějovského fotbalu. Je velmi pravděpodobné, že do divizního FK Prostějov přijde nová posila. Tou bude další bývalý reprezentant Lukáš Zelenka. Ten nahradí Miroslava Baranka, který odešel do Sparty.

 

Lukáš Zelenka

Narodil se 5. října 1979 v Praze. V mládí působil ve Spartě, odkud v 17 letech odešel do Anderlechtu. Tam se ale neprosadil a poprvé si zahraniční fotbal vyzkoušel až v KVC Westerlo. Odtud se opět vrátil do Sparty, ze které přestoupil do turecké ligy. Vestel Manisaspor za který několik let nastupoval, v roce 2007 zkrachoval a Zelenka opět podepsal smlouvu s belgickým KVC Westerlo. Z Belgie zamířil do Slovácka, kde si ale příliš nezahrál. Odtud odešel do Honvédu Budapešť. Zde se v prosinci 2011 dohodnul na předčasném ukončení smlouvy. Nyní o dvaatřicetiletého hráče usiluje divizní tým FK Prostějov, kterému má pomoci postoupit do MSFL.

 

Mezi jeho největší úspěchy patří vítězství na Mistrovství Evropy do 21 let, vítězství v Českém poháru a 2 vítězství v České nejvyšší lize.

 

Pokud se Lukáš Zelenka podepíše smlouvu s prostějovským FK, stane se tak spoluhráčem dalších jmen prvoligového fotbalu jako jsou Tomáš Hunal, Roman Janoušek nebo Petr Papoušek.

 

-vil-

 

Poslat nový komentář