Sokol Klenovice na Hané - Sokol Dub nad Moravou 1:4 (1:1)

Foto Lubomír Kaprál

V sobotu 3. června bylo na hřišti v Klenovicích odehráno utkání předposledního kola I. B třídy, skupiny A, mezi domácí jedenáctkou a mužstvem Sokola Dub. Hosté byli před tímto utkáním v tabulce na prvním místě s náskokem tří bodů a k definitivnímu vítězství ve skupině potřebovali v posledních dvou kolech získat tři body. Naproti tomu Klenovice se nachází na sedmém místě a mají zajištěnou účast v I. B i v příštím ročníku.

V prvním poločase byli jednoznačně lepším mužstvem hosté. S proměňováním šancí to bylo horší. Vždyť jen kapitán hostujícího mužstva neproměnil celou řadu vyložených příležitosti. Nejprve po rohovém kopu hlavičkoval těsně nad břevno, pak neúspěšně pálil z hranice velkého vápna a vzápětí se trefil do tyče. Ve 21. minutě pronikl do šestnáctky domácích Hradil, a ač tísněn obráncem na hranici faulu, dokázal prostřelit domácího gólmana a hosté vedli 1:0. V 31. minutě zahrál nešťastně rukou na hranici velkého hostující obránce a hlavní rozhodčí nařídil pokutový kop. Ten s přehledem proměnil César. Na začátku druhého poločasu 2x udeřili hosté a o výsledku utkání bylo prakticky rozhodnuto. Autory branek byli Hradil a Pazdera. V samém závěru utkání vystřelil z více než 20 metrů Matocha a dal výsledku konečnou podobu - 1:4. Chvíli na to se již hráči Dubu radovali z postupu do 1 A.