Řidič kamionu byl po nárazu do stromu vymrštěn z kabiny

Řidič kamionu byl po nárazu do stromu vymrštěn z kabiny
Foto HZS Ol. kraje

Řidič kamionu ve středu odpoledne havaroval se svým vozem v Olomouci - Holici, když nezvládl řízení a narazil do stromu u silnice. Náraz byl tak silný, že šestadvacetiletého muže vymrštil ven z kabiny.

Na místě zasahovaly dvě posádky Zdravotnické záchranné služby OK. "Pacienta s mnohačetnými zraněními záchranáři na místě ošetřili a na umělé plicní ventilaci jej sanitka převezla do olomoucké Fakultní nemocnice," uvedl Pavel Vysloužil, ZZS OK. 

Hasiči nejprve přijali informaci o střetu vozidla s nutným vyproštěním. Ihned k události vyjela jednotka požární stanice Olomouc a to osádky dvou výjezdových vozidel, včetně speciálu pro pomoc s vyprošťováním a nazvedáváním vozidel. 

"V době příjezdu hasičů již na místě zasahovala osádka zdravotnické záchranné služby, ta poskytovala péči zraněnému řidiči. Hasiči provedli důkladný průzkum v troskách vozidla a vyloučili možnou přítomnost dalších osob v automobilu. V následujícím čase provedli nutná bezpečnostní opatření a likvidaci uniklých provozních kapalin", popsal situaci Zdeněk Hošák z HZS Olomouckého kraje.

Nehodu šetří policie. (red) 

Poslat nový komentář