Při předjíždění kamionu přehlédla protijedoucí Octavii

Při předjíždění kamionu přehlédla protijedoucí Octavii
Foto PČR

V pátek 10. července 2020 v 7:20 hodin došlo na komunikaci mezi obcemi Obědkovice a Polkovice k dopravní nehodě dvou osobních automobilů. Dle dosavadního šetření sedmapadesátiletá řidička Škody Fabie při jízdě od Obědkovic na přímém a přehledném úseku předjížděla nákladní automobil. Při tom, dle svých slov vlivem oslnění sluncem, přehlédla protijedoucí Škodu Octavii.

Devětatřicetiletá řidička Octavie se střetu snažila zabránit brzděním a najetím na pravou krajnici. Přesto se jí střetu nepodařilo zabránit a vozidla se levými předními částmi srazila. Ke střetu s nákladním automobilem nedošlo.

Řidička Fabie a její syn byli převezeni k vyšetření do přerovské nemocnice. Ke zranění dalších osob nedošlo. Výše způsobené hmotné škody byly předběžně vyčíslena na 150 tisíc korun. Alkohol u obou řidiček policisté na místě vyloučili provedenými zkouškami. "Přesné příčiny, okolnosti i míra zavinění dopravní nehody jsou předmětem dalšího policejního šetření," konstatoval policejní mluvčí František Kořínek. (red)

Poslat nový komentář