Zfetovaný řidič zdemoloval bavoráka

Zfetovaný řidič zdemoloval bavoráka
Foto PČR
Další fotky: 
Zfetovaný řidič zdemoloval bavoráka

V pondělí 26. října 2020 před osmou hodinou řídil sedmadvacetiletý řidič osobní automobil BMW od obce Suchdol k Ptenskému Dvorku. Zřejmě z důvodu nepřizpůsobení rychlosti jízdy stavu a povaze vozovky, svým schopnostem a možnostem vozidla nezvládl řízení a vozidlo dostalo smyk. Při tom opakovaně vyjelo částečně do pravého příkopu, pak se přetočilo přes střechu a v poloze na kolech se zastavilo uprostřed komunikace.

Při dopravní nehodě řidič i jeho sedmadvacetiletý spolujezdec utrpěli zranění. Spolujezdec byl ošetřen na místě a další ošetření odmítl. Řidič byl převezen do prostějovské nemocnice. Ke zranění dalších osob nedošlo. Výše škody způsobené na automobilu a komunikaci byla předběžně vyčíslena na 200 tisíc korun.

"Dalším problémem řidiče byl výsledek testu na ovlivnění návykovými látkami. Ten ukázal přítomnost látek amphetamin/metamphetamin/extáze. K užití zakázaných látek se muž přiznal, jejich druh, množství a dobu užití však nesdělil. Pro své jednání je řidič nyní podezřelý z několika dopravních přestupků. Za ty mu hrozí pokuta až do výše 20 tisíc korun a zákaz činnosti na dobu od 6 měsíců do jednoho roku," upřesnil policejní mluvčí František Kořínek.

Přesné příčiny, okolnosti i míra zavinění dopravní nehody jsou předmětem dalšího policejního šetření. Po prohlídce poškození vozidla policisté na místě zadrželi osvědčení o jeho registraci. (red)

Poslat nový komentář