Celníci se zaměřili na hazard! I na Prostějovsku!

Celníci se zaměřili na hazard! I na Prostějovsku!
Foto CS

Olomoučtí celníci se při svých kontrolách zaměřili na potírání nelegálního hazardu. Celkem dvacet provedených kontrol, třiatřicet zadržených technických herních zařízení a hotovost ve výši bezmála osm tisíc korun, jsou výsledkem jejich březnových kontrolních akcí. 

"Celníci se při svém výkonu služby zaměřili na kontroly provozování hazardních her. Nejprve zmapovali situaci v kraji a ověřili potřebná povolení. Poté zjišťovali odpovědné osoby a zadržovali technická zařízení, která nebyla řádně povolena.

Za poslední čtyři týdny zrealizovali dvacet kontrol na Olomoucku (dvě zajištěná zařízení), Přerovsku (třináct zajištěných zařízení), Šumpersku (šest zajištěných zařízení), Prostějovsku (dvanáct zajištěných zařízení) a Jesenicku. V devíti případech neměly herny žádná povolení k provozování hazardních her. V jedenácti případech se jednalo o porušení podmínek stanovených v povolení. Celníci tak v hernách zadrželi třiatřicet herních zařízení a hotovost ve výši bezmála osm tisíc korun, která byla určena k výplatě výher," uvdla mluvčí celníků Marie Bortlová.

Za nepovolené provozování hazardní hry hrozí dotčeným osobám pokuta až do výše padesát milionů korun a propadnutí zadržených přístrojů i hotovosti. (red)

Komentáře

BUZERACE BUZERACE BUZERACE VI.Lenin

Poslat nový komentář