Lídr tabulky je na dosah, Jestřábi nezklamali s Frýdkem

ilustrační foto
Další fotky:

Jestřábi opět pokračují v načaté sérii: vždy dvě výhry a jedna porážka. Na včerejší utkání připadala výhra, a tak ji také prostějovští borci uhráli. Z prostějovského ledu tak tentokrát odjíždí poražený celek z Frýdku – Místku. Na příští zápas by ale měla Jestřábům připadat prohra, tak doufejme, že v sobotu proti Karviné se toto pravidlo nepotvrdí.

Utkání začalo ve vysokém tempu. Oba celky se do sebe pustily velmi tvrdě a ani první branka na sebe nenechala dlouho čekat. Jestřábi vyhodili na zakázané uvolnění, které ale ani jeden z čárových rozhodčích neodpískal a puku se tak ujal osamocený Novosad, kterému nedělalo problém brankáře hostí překonat. Následně se hra mírně uklidnila, Jestřábi měli navrch, ale ani oni nedokázali tlak přetavit v gól. Nakonec se z vyrovnávacího gólu radovali hosté. Tři minuty před koncem se Petr Hrubý obtočil kolem branky a mezi betonem a tyčí protlačil puk do branky.

Druhá třetina byla jasně pod taktovkou domácích. Již v 25. minutě si cestu před branku proklestil Zachar, který z těžké pozice dokázal vystřelit. Jeho střela se od tyčky odrazila přesně na hokejku Michala Černého, a ten už puk jenom zametl do okryté klece. O 28. vteřin později se ve vlastním oslabení prosadil Novosad a opět zvýšil náskok Prostějova na rozdíl dvou branek. Vyloučení Tomigy byla asi nejzajímavější část zápasu. Protože šance byly na obou stranách. Na té prostějovské se mohl prosadit Zachar se Stránělem a na straně hostí střílel Kanko. Do konce třetiny se stihli Jestřábi prosadit ještě jednou. V 33. minutě se třikrát do puku opřel Pavel Kumstát, ale ani jedna z jeho pumelic nešla přesně, naštěstí tu třetí usměrnil mezi tři tyče Novosad.

Úvod třetí třetiny byl velmi pomalý a nudný. Hra postrádala tempo až do 48. minuty, kdy se z náhodné akce prosadil Štubňa, který stejně jako Hrubý v první třetině objel branku a propasíroval puk mezi tyčí a betonem. Drama začalo, když Vydržel pustil Kudláčkovu střelu od modré a skóre se tak změnilo na poměr 4:3. Naštěstí v závěru zápasu hosté odvolali gólmana a David Šebek střelou přes celé hřiště ustanovil konečný stav zápasu 5:3. LHK Jestřábi Prostějov – HC Frýdek – Místek 5:3.

Sestavy:

LHK Jestřábi Prostějov: Vydržel (Vrba) - Jedlička, Kolibár, Kumstát, Kaluža, Tomiga, Finkes - Novosad, Duba (C), Handl, Zachar, Šebek, Černý, Stráněl, Kryl, Berčák, Arnošt

HC Frýdek-Místek: Láníček (Carbol) - Ovšák, Kudláček, Měkýš, Teper, Štubňa, Hrubý, Slovák Petr, Kraft, Rozum (C), Krutil, Sluštík Jan, Sluštík Ondřej, Gogolka, Tomis, Kanko, Gajda, Kelner, Slovák Jiří