Jestřábi berou z derby dva body

Foto Lubomír Tesař, LHK Jestřábi

Krajské derby se Šumperkem začali Jestřábi skvěle, již v páté minutě vedli 2:0, hosté nicméně v průběhu utkání srovnali a utkání musely rozhodnout až samostatné nájezdy, v této disciplíně byli šťastnější hokejisté Prostějova a dokázali tak vybojovat alespoň dva body za výhru 3:2 po samostatných nájezdech.

V první třetině dokázali Jestřábi zásluhou Matuše a Indry potrestat chyby a špatný začátek hostů, ještě v téže dvacetiminutovce se hostující tým příblížil po brance Veleckého na rozdíl jednoho gólu. Stav 2:1 na ledě trval dlouho, konkrétně až do třetí třetiny. V její polovině byl po sporném faulu poslán do sprch autor druhé branky Prostějova Marek Indra a Šumperk nakonec této výhody v její poslední minutě využil a poslal tak zápas do prodloužení. To o vítězi nerozhodlo a tak přišla na řadu dovednostní disciplína, samostatné nájezdy. První série byla bez gólů, ve druhé poslal domácí do vedení šikovný mladík Radim Matuš, na to odpověděl šumperský Sedlák, o výhře Prostějova však rozhodl obránce David Roupec svým povedeným blafákem. Po prohraném zápase v Havlíčkově Brodě tak Jestřábi opět dokázali týmu ze dna tabulky odskočit o další dva bodíky, jejich současný náskok na poslední Rebely činí sedm bodů.