Návrat na vítěznou vlnu

Jestřábi se opět naladili na vítěznou vlnu, když porazili domácí Frýdek – Místek 2:3. Za prostějovské LHK už snad definitivně nastoupila gólmanská jednička Dalibor Sedlář.

Zápas začal opatrně na obou stranách. První polovina úvodní třetiny nepřinesla žádnou vyloženou šanci. Až v 13. minutě nekompaktní domácí obrana nepohlídala brejk Čevčíka, Žajglu a Šebka. A právě poslední zmiňovaný otevřel skóre. Největší šanci na vyrovnání měli domácí ve vlastním oslabení, kdy po Divišově střele puk klouzal brankovištěm.

Ve druhé třetině se nejprve povedlo domácím srovnat. Marečkovu střelu si do vlastní branky srazil jeden z prostějovských obránců. Jestřábi odpověděli o necelé čtyři minuty později po střele Robina Ševčíka.

Definitivně si Jestřábi zajistili vedení v polovině třetí třetiny. Osamocený Stejskal dostal přesnou přihrávku a bekhendovou střelou neměl problém překonat frýdeckého gólmana potřetí. Frýdek zdramatizoval utkání po střele Jana Kudláčka. Ale ani snížení na 2:3 nenakoplo domácí na závěrečný tlak, a tak Jestřábi svůj náskok ubránili. HC Frýdek – Místek – LHK Jestřábi Prostějov 2:3.

HC Frýdek-Místek: Láníček, Jagoš, Podešva, Jindřich, Kudláček, Gajda, Měkýš, Krutil, Mareček, J.Sluštík, Kabeláč, Rozum, Diviš, Matysz, Gogolka, Štubňa, Gančarčík, Mach, O.Sluštík, Hrubý, Číhal, Řezák

LHK Jestřábi Prostějov: Sedlář, Musil, Kumstát, Doseděl, Osina, Halouska, Peštuka, Paška, Tomiga, Finkes, Stejskal, Ševčík, Černý, Žajgla, Čuřík, Šebek, Zachar, Stráněl, Meidl, Kryl