Plenkové dorty, originální nápad z Prostějova

Foto: Petra Faltýnková
Foto: Petra Faltýnková

Také znáte tuto „modelovou“ situaci?

Narodí se miminko, a na návštěvu nechceme přijít s prázdnou. Přivítat nového chlapečka nebo holčičku chodíme většinou s dárkem, tak proč nebýt originální? A právě s takovým originálním nápadem přichází Mgr. Petra Faltýnková, majitelka firmy na výrobu dortů pro miminka.

K nápadu vytvořit firmu na speciální dorty pro miminka vedla náhoda. „Vzhledem k tomu, že se mi blížil konec mateřské dovolené, hledala jsem oblast podnikání, kde bych se mohla realizovat, a bavilo by mě to“, říká sympatická maminka 3 dětí. “Protože děti jsou mým životem, a nenacházela jsem pro ně téměř žádné originální dárky, tak je navrhuji a vyrábím sama. A kde čerpám inspiraci? Jednak od stávajících spokojených zákazníků, svých známých, ale také z internetu.“

Firma na výrobu dětských dortů funguje v Mostkovicích nedaleko Prostějova asi půl roku. V nabídce najdete jak svou barvou „klasické“ růžové nebo modré plenkové dorty, tak i barevně neutrální. „Plenkové dorty jsou z potřeb pro miminka. Na základ dortu používám kvalitní jednorázové pleny, kolem nichž jsou jako „poleva“ použity vyzkoušené české látkové pleny z bavlny, případně bambusu. Na ozdobu a výplň dortu používám další potřeby pro novorozence, např. kosmetiku, chrastítka, osušky, žínky, plyšové hračky, kojenecké oblečení a další“, říká o svých jedinečných dortech Petra. Na webu www.DortyProMiminka.cz si každý může vybrat ze spousty vzorových dortů. A vybere si opravdu každý! Od minidortíků přes dorty klasických velikostí až po roztomilé medvídky. „Jsou to vzory, jak dorty mohou vypadat, ale respektuji požadavky zákazníka a přizpůsobuji je jejich přání“, doplňuje Petra Faltýnková.

Cena dortů se pohybuje podle velikosti a náročnosti od 300 korun až po 1000 – 1500 korun.

Jestli si říkáte, že takový dárek zvládnete vyrobit sami, můžete to vyzkoušet a vytvořit si „jednoduchého“ medvídka z ručníku (návod lze získat na uvedených stránkách). Pokud dáte přednost hotovému dárku a chtěli byste potěšit své blízké, vyberte si na www.DortyProMiminka.cz.

Poslat nový komentář