Předseda Mensy je z Prostějova. Jsme tu nejchytřejší?

Předseda Mensy je z Prostějova. Jsme tu nejchytřejší?
ilustrační foto

 

Jak jsme vás o víkendu ifnormovali, byl prostějovský zastupitel Tomáš Blumenstein zvolen počtvrté do čela sdružení "nejchytřejších" lidí - Mensa.

Položili jsme mu tedy několik dotazů k jeho osobě i činnosti sdružení.

Pane Blumensteine, kolik máte IQ?

Méně než kolik měřím.

Takže kolik?

168.

Znáte někoho, kdo má „naměřených“ více než Vy?

V rámci Mensy neřešíme, kdo "ho má největší" . Vím jistě, že všichni členové Mensy mají IQ nad 130, ale na vizitky si to nepíšeme… Půjdete-li si změřit IQ ve věkové kategorii 17-30 let, naměříte maximálně 160. Znamená to tedy, že vyšší IQ se dá naměřit pouze mladší či starší věkové skupině.

Co obnáší být předsedou Mensy?

Kromě vedení samotné organizace se zapojuji do pořádání většiny aktivit. Ať jde o aktivity pro nadané děti, jako je soutěž Logická olympiáda, projekt Mensa pro školky, pořádání konferencí pro učitele, provozujeme i gymnázium v Praze a zřizujeme kluby nadaných dětí, anebo také aktivity pro dospělé, ať již členy či příznivce. To jsou celostátní setkání, exkurze, přednášky, zahraniční zájezdy, akce místních a zájmových skupin.

Když se sejde tolik lidí na jednom místě, je toto setkání něčím zajímavé?

Vždy mě překvapí, že přesto že inteligence nemusí přímo souviset s charakterem, tak je vždy na akcích vynikající nálada a atmosféra. Obecně je to velmi příjemné prostředí, ve kterém so člověk rozšiřuje obzory a setká se se spoustou zajímavých lidí.

Víme, že máte dvě děti. Nechal jste je již změřit?

 Výšku a hmotnost jim v dětské ordinaci měří pravidelně... Myslíte-li IQ, testem prošla dcera v rámci přijímacího řízení do Základní školy J. Železného.

Lidé nadávají na politiky, že jsou hlupáci. Navrhl byste jako člověk se zkušeností z prostějovského městského zastupitelstva IQ testy pro vstup do politiky?

To, co nám na politicích nejvíce chybí, není nedostatek inteligence, ale spíše čestnost v jednání. Samotné testování inteligence politiků by tedy určitě nestačilo. Současně ale vítám, když se k rozhodování v politice přistupuje se zdravým rozumem.

Kolik je Mensanů?

Přes 3000. Prostějov je mezi třemi okresy s nejvyšším počtem členů Mensy na počet obyvatel.

Jsme tu tedy nejchytřejší v republice (smích).

Přinejmenším mensovně nejaktivnější.

 

 

 

Co je to Mensa?

Mensa je mezinárodní organizace sdružující lidi s IQ mezi horními dvěma procenty populace, má přes 120.000 členů ve sto zemích světa. Mensa ČR nabízí svým 3.000 členům i veřejnosti intelektuální stimulaci prostřednictvím zájmových skupin, místních i celostátních setkání, přednášek, exkurzí a především přátelského prostředí. Mensa ČR vydává časopis, je zřizovatelem gymnázia pro nadané děti v Praze, podporuje rozvoj nadaných dětí po celé republice, realizuje soutěž Logická olympiáda, projekt Mensa NTC pro školky, zřizuje Kluby nadaných dětí, provádí testování IQ veřejnosti. www.mensa.cz

Poslat nový komentář