Narozeninové hody Pivovaru Litovel nabídnou i pivní punč!

Narozeninové hody Pivovaru Litovel nabídnou i pivní punč!
ilustrační foto
V sobotu 8. listopadu 2014 od 10 hodin se uskuteční Narozeninové hody Pivovaru Litovel. Oslava 121. výročí založení pivovaru proběhne přímo na jeho dvoře.

„Čepovat se budou produkty pivovaru včetně speciálního pivního punče. Ten ochutná pět set návštěvníků zdarma,“ uvádí sládek Petr Kostelecký.

Narozeninový program chystá cimbálovku, Františka Nedvěda či divadelní představení. V návaznosti na Hody proběhne 15. listopadu koncert ve varně pivovaru, vystoupí houslový virtuos Václav Hudeček spolu se členy Moravské filharmonie Olomouc.

"Narozeninové hody Pivovaru Litovel navazují na loňský kulatý ročník, který zaznamenal velký ohlas. Programová kostra hodů bude obdobná, farmářské trhy dostanou ještě větší prostor,“ uvádí marketingová ředitelka Pivovaru Litovel Markéta Václavková. „Mezi farmářským sortimentem nebudou chybět domácí sýry, zabíjačkové speciality, medy, čalamády, oříšky i další dobroty s regionálním původem,“ dodává.

Vedle stánků s potravinami nebude chybět ani hudební program. Na pódiu se představí Frenštátská cimbálovka, kapela Šlapetečko s prvorepublikovými hospodskými popěvky, zlatý hřeb obstará František Nedvěd s kapelou Tiebreak. Prostor dostane i divadlo; soubor Tramtárie nabídne představení věnované Gustavu Frištenskému – slavnému siláku, podle nějž je pojmenován litovelský speciál Gustav 13°.

„Velkou událostí bude slavnostní naražení soudku Gustava, které proběhne ve 14:30,“ připomíná sládek Kostelecký. Po celý den se návštěvníkům otevřou brány minipivovaru, svou expozici nabídne i pivovarnické muzeum. (red)

 

Poslat nový komentář