Jedinečná ukázka průchodem a historií od vzniku četnictva na Plumlovském zámku!

Jedinečná ukázka průchodem a historií od vzniku četnictva  na Plumlovském zámku!
Foto Roman Nezhyba
Další fotky: 
Jedinečná ukázka průchodem a historií od vzniku četnictva  na Plumlovském zámku!

 

Pohotovostní útvar Veřejné bezpečnosti sdružuje několik lidí, zabývajících se historií Sboru národní bezpečnosti od jeho vzniku 17.dubna 1945. Ve svých sbírkách mají uniformy, zbraně, dokumenty, vysílačky, motorku a auta a rozhodli se předvést je veřejnosti. K účasti zvou i další nadšence. "Máte-li možnost přijet policejním autem, motorkou nebo na kole, v uniformě nebo v dobovém oblečení z let 1920 až 1980 a zúčastnit se akce na téma ,,Vznik a vývoj policie", ozvěte se, pište nebo volejte," říká hlavní organizátor Roman Nezhyba.

"Na duben chystáme akci na Plumlovském zámku, na kterou bych rád pozval nejen ty, kdo mají podobnou zálibu, ale i veřejnost, školy a školky. Rádi bychom ukázali všem, jak vznikly československé policejní uniformy a jak se dál měnily. Bude to tedy jedinečná ukázka průchodem a historií od vzniku četnictva, veřejné bezpečnosti až po dnešní policii, zakončená výstavou", zve všechny Roman Nezhyba.

Při slavnostním zahájení dne 17. dubna 2015 v 11,00 hodin na nádvoří Plumlovského zámku se můžete těšit na prezentace a scénky v dobových uniformách a dobových vozidel.  Akce se koná pod záštitou ministra vnitra Milana Chovance a předsedy Výboru pro bezpečnost Poslanecké sněmovny Romana Váni, dále ve spolupráci s Policií ČR, Sportovním klubem Policie Moravan Prostějov, Okrašlovacím spolkem v Prostějově a Městem Plumlov. Odbornými poradci jsou Miroslav Spurný – četnictvo,  Josef Hubený – SNB, policie. Organizátoři rovněž spolupracují s dalšími nadšenci, jako jsou Klubu policejní historie Brno, Klubu policajnej histórie Lučenec, Klubu zberatelov historickych policajnych a vojenskych aut Bošany Horná Nitra, KVH SOS Kallich, Československá lidová armáda - muzeum FORT XIII Olomouc. Z dopravních prostředků bude k vidění Tatra 613, služební Lady a Škodovky, Volha a také auto-moto veteráni. Ukázka uniforem a vozidel by měla být k vidění na zámku cca do 17,00 hodin, výstava pak bude přístupna do konce června. "Přijďte, těšíme se na vás", láká na výstavu Nezhyba.

A my soudíme, že je nač se těšit! (red)

Poslat nový komentář