Pozor! Víme, kde se bude zítra měřit!

Pozor! Víme, kde se bude zítra měřit!
ilustrační foto archiv PvNovinky.cz

Ve středu 19. dubna proběhne první ročník Speed maratonu. Již od časných ranních hodin budou stovky policistů ve všech krajích po celé České republice měřit rychlost a dohlížet na dodržování nejvyšší povolené rychlosti. Měřit se bude i na Prostějovsku.

„Na základě naší výzvy občané od 1. února do 28. února na mapě Speed marathonu označili více než sedmdesáti sedmi tisíci hlasy celkem 10 796 míst nacházejících se po celé České republice, která považují za riziková a problematická. Policisté označená místa a lokality vyhodnotili a na základě předem určených kritérií (např. četnost hlasů, konkrétní dopravně bezpečnostní situace v dané lokalitě, množství dopravních nehod, frekvence provozu a další), vybrali 1 047 míst, kde bude zítra měření rychlosti probíhat,“ uvedla mluvčí Policejního prezidia Eva Kropáčová. 

Na Prostějovsku se na měření připravte na D46, ve Hvozdu, Čelechovicích na Hané, Klenovicích na Hané, Vrchoslavicích, na křižovatce Kralice- Čechůvky, v Protivanově, Prostějově, Dobrochově a Kostelci na Hané. (ber) 

 

Poslat nový komentář