Víkendová bezpečnostní akce odhalila přes 300 přestupků!

Víkendová bezpečnostní akce odhalila přes 300 přestupků!
Foto PČR

Prázdniny jsou za dveřmi, proto se během uplynulého víkendu policisté napříč celým Olomouckým krajem zapojili do celorepublikové dopravně bezpečnostní akce, která reagovala na nepříznivý vývoj dopravní nehodovosti na pozemních komunikacích právě v období letních prázdnin v minulých letech.

V rámci dopravní akce se téměř dvě stovky policistů dopravní i pořádkové policie zaměřily zejména na dodržování stanovené rychlosti, způsobu jízdy a pravidel silničního provozu na železničních přejezdech, používání bezpečnostních pásů i zádržných systémů při přepravě dětí, telefonování za jízdy, kontrolu dokladů předepsaných pro řízení a provoz motorových vozidel a dodržování dalších obecně platných ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích.

Policisté během akce zkontrolovali přes dva tisíce čtyři sta vozidel. „Ani tentokrát se akce neobešla bez přestupků, kterých bylo zjištěno přes tři sta. Jednadevadesát řidičů nedodrželo předepsanou rychlost jízdy. Pětatřicet kontrolovaných vozidel bylo v nevyhovujícím technickém stavu. Deset řidičů usedlo za volant po předchozím požití alkoholických nápojů. U dalších šesti řidičů policisté orientačním testem odhalili jejich ovlivnění jinou návykovou látkou. Ve čtrnácti případech policisté zjistili jízdu bez použití bezpečnostních pásů či zádržného systému. Další přestupky řidičů souvisely například s nepředložením dokladu o pojištění odpovědnosti či s jízdou vozidla na dálnici bez dálniční známky,“ uvedla policejní mluvčí Lenka Vanková.

Celkově policisté za zjištěné prohřešky uložili dvě sta osmdesát pokut a dvě desítky řidičů se budou muset ze svého nezodpovědného jednání zodpovídat před příslušným správním orgánem. Ve třech případech policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání u řidičů, kteří usedli za volant i s platným zákazem řízením.

Prázdniny sice začínají, ale zdaleka ne pro policisty, se kterými se řidiči budou v rámci obdobných dopravně bezpečnostních akcí setkávat na silnicích na území celé České republiky i v průběhu následujících prázdninových měsíců. (red)

Poslat nový komentář