Kudy chodila, tam kradla

Kudy chodila, tam kradla
ilustrační foto PČR

Z trestných činů krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku podezírají prostějovští policisté čtyřiadvacetiletou ženu z obce na Prostějovsku. Těchto skutků se měla podezřelá dopustit nejméně šesti skutky v období od 29. září do 28. listopadu 2017. 

"Ve třech případech odcizila zboží v různých prostějovských prodejnách a pronesla je bez zaplacení přes pokladní zónu. V jednom případě odcizila z jízdního kola brašnu s mobilním telefonem a finanční hotovostí 800 korun a ve dvou případech pak odcizila platební kartu, kterou pak vybírala finanční hotovost a prováděla platby. První platební karty se zmocnila při návštěvě v bytě z peněženky dvacetileté ženy a druhé v hostinci v Alojzově, kde z volně odloženého batohu osmadvacetiletého muže odcizila peněženku celou i s platební kartou. Celkem svým jednáním způsobila škodu vyčíslenou na 13 261 korun," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. 

Uvedeného jednání se podezřelá dopustila přesto, že byla za majetkovou trestnou činnost v lednu a srpnu letošního roku trestními příkazy Okresního soudu v Prostějově odsouzena k podmíněnému trestu odnětí svobody na deset0 měsíců se zkušební dobou do září roku 2019. V případě prokázání viny a odsouzení jí tak za uvedené jednání hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta. (red)

 

Poslat nový komentář