Po vloupání do chaty se policistům pokusil ujet na kole

Po vloupání do chaty se policistům pokusil ujet na kole
ilustrační foto

Z přečinu porušování domovní svobody podezírají plumlovští policisté pětatřicetiletého muže z Prostějova. Tohoto skutku se měl podezřelý dopustit v nejméně pěti případech v období od 30. listopadu 2017 do 17. ledna 2018. Policisté muže podezírají, že pomocí „paklíče“ domácí výroby neoprávněně opakovaně vnikal do rekreační chaty v katastru obce Ptení. 

"V chatě podezřelý muž přebýval také ve středu 17. ledna v odpoledních hodinách. Když zjistil, že chatovou oblastí procházejí v rámci preventivní činnosti policisté, pokusil se jim nepozorovaně ujet na jízdním kole. Policistům však jeho přítomnost neunikla a po krátkém stíhání muže dostihli. V muži zjistili osobu s kriminální minulostí, která jim nebyla neznámá. Provedenou orientační zkouškou na přítomnost jiných návykových látek u muže zjistili ovlivnění látkou amphetamin/metamphetamin. K užití drogy zvané pervitin se muž přiznal. Následným šetřením a výslechem muže policisté zjistili i chatu, do které se vloupal. Při tom způsobil škodu vyčíslenou na 100 korun," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Se souhlasem státního zástupce byl podezřelý muž umístěn do policejní cely, kde strávil noc. Následujícího dne převzal od policistů sdělení podezření z přečinu porušování domovní svobody a poté byl propuštěn. Ve věci je vedeno zkrácené přípravné řízení. "V případě prokázání viny a odsouzení podezřelému hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta," dodal mluvčí. (red)

 

 

Komentáře

20 krá soudně trestaný byl propuštěn,aby mohl krást dál.........TŘIKRÁT A DOST.V kriminálech mají na sebe vydělávat a ne aby daňový poplatník neustále platil policajty,soudce na to,aby ho honili.

Poslat nový komentář