Drobné krádeže se množí

Drobné krádeže se množí
ilustrační foto MP

V průběhu týdne od 8. 3. – 14. 3.2019 vyjížděli prostějovští strážníci k osmi nahlášeným případům drobných krádeží v obchodech. Všechny se odehrály velmi podobně. Osoby si na prodejní ploše uschovaly vybraný artikl do kapes oděvů, tašek nebo batohů a pokusily se s takto ukrytým zbožím projít přes pokladní zónu bez zaplacení. 

"V sedmi případech byli podezřelí pachatelé zadrženi ostrahou, která přivolala k řešení strážníky. Jednomu muži se podařilo z místa utéci, ještě před příjezdem hlídky. Z důvodu, že se jednalo o přestupek spáchaný neznámým pachatelem, vyžádali si strážníci na místo příjezd hlídky Policie ČR. Ta si událost převzala k dalšímu šetření," uvedla strážník Tereza Greplová.

Se třemi pachateli jejich přestupkové jednání vyřešeno příkazem na místě. Zbylé čtyři události postoupeny příslušnému správnímu orgánu k dořešení. "U správního orgánu hrozí za přestupek proti majetku pokuta do výše 50.000 Kč. Je–li takovéto jednání zaznamenáno opakovaně, může se pokuta vyšplhat až na 70.000 Kč," dodala Greplová. (red) 

Poslat nový komentář