Podvedená seniorka své peníze dostane zpět. I s omluvným dopisem

Podvedená seniorka své peníze dostane zpět. I s omluvným dopisem
ilustrační foto PČR

Přibližně před rokem byla šestaosmdesátiletá seniorka z obce na Prostějovsku telefonicky oslovena mužem, který se představil jako zástupce energetické společnosti. 

Při telefonátu se pod záminkou nabídky sjednání výhodnějších cen energií muž nechal ženou pozvat k ní domů, kde následně lstí dosáhl toho, aby ho v místnosti zanechala o samotě. Toho rychle využil a ženě odcizil finanční hotovost 14 tisíc korun. Poté návštěvu ukončil a už se nevrátil. Provedeným důkladným prověřováním se prostějovským kriminalistům jako podezřelého podařilo ustanovit třicetiletého muže z druhého konce prostějovského okresu. V pátek 16. dubna 2021 podezřelý muž od policistů převzal sdělení obvinění z přečinu krádež a přečinu porušování domovní svobody. Za ty mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta.

"K činu se muž pod tíhou předložených důkazů přiznal a slíbil poškozené ženě odcizené peníze vrátit a přidat k nim i omluvný dopis," uvedl k případu policejní mluvčí František Kořínek. (red)

 

Poslat nový komentář