Mladý loupežník skončil ve vazbě

Mladý loupežník skončil ve vazbě
ilustrační foto PČR

I přes své mládí má za sebou bohatou trestní minulost 24letý muž z Prostějova, který po svém posledním velmi závažném počinu skončil ve vazbě. Minulý týden v neděli se okolo tři čtvrtě na jedenáct v noci potuloval v prostoru cyklostezky na ulici Petrské náměstí v Prostějově. V té době neunikl jeho pozornosti o dva roky starší mladý muž, který jel tudy na skateboardu. 

"Zatarasil mu cestu a bez varování a jakýchkoliv předchozích náznaků mu dal ránu pěstí do obličeje s tím, že chce jeho přehrávač i se sluchátky. Napadený mladík se lekl a z obavy mu požadované věci předal. Pod pohrůžkou dalšího útoku se dožadoval i hodinek, které měl poškozený na ruce a začal mu je strhávat. To mu nestačilo a všiml si ještě ledvinky, o kterou se s napadeným začal přetahovat. Ledvinka ale v jeho rukách neskončila, protože se poškozenému podařilo útočníka udeřit a ujet na skateboardu," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Škodu, kterou mu způsobil, si vyčíslil na 7 000 Kč. Incident se naštěstí obešel bez zranění. 

Bezprostředně po útoku se poškozený obrátil na policii a pachatele se do čtvrt hodiny od oznámení podařilo zadržet na ulici Šárka v Prostějově i s ukradenými věcmi. Po zadokumentování celé události skončil v policejní cele a následující den mu bylo sděleno obvinění z trestného činu loupež.

"Je stíhán vazebně, kam byl včera, na základě našeho podání podnětu k vzetí do vazby a rozhodnutí soudu, umístěn," doplnila mluvčí. (red)

Poslat nový komentář