Nezamkli si auto. Zloději jednali rychle

Nezamkli si auto. Zloději jednali rychle
ilustrační foto PČR

Od čtvrtka pátrají prostějovští policisté po stopě neznámých zlodějů. Terčem nenechavých rukou se stala hned dvě auta. Obě nechali řidiči neuzamčená.

"V dopoledních hodinách jsme dostali oznámení o vykradeném vozidle na ulici Šárka. Řidič nechal osobní auto na chvíli, asi pět minut, bez dozoru a vzdálil se od něho. Chybou ovšem bylo, že nechal odemčené dveře. Toho si zřejmě všimnul v blízkém okolí nacházející se lapka, který nezaváhal a z auta vzal tašku s několika klíči, z nichž jeden byl od vozidla a peněženkou s doklady, platební kartou a finanční hotovostí 2 000 Kč. Poškozený si škodu vyčíslil na 4 300 Kč," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová.

V odpoledních hodinách se dostavil na obvodní oddělení okradený muž, který policistům sdělil, že mu neznámý pachatel ukradl z neuzamčené kabiny nákladního auta peněženku. K odcizení mělo dojít o několik ulic dál od prvního případu a to nedaleko křižovatky ulic Marie Pujmanové a Za Drahou. S peněženkou přišel oznamovatel o hotovost 400 Kč, jeden americký dolar, tankovací kartu, osobní doklady a platební kartu. Celková škoda byla v tomto případě vyčíslena na 1 200 Kč.

"Oba případy šetříme pro trestný čin neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku," dodala mluvčí. (red)

Poslat nový komentář