Eliška Hubáčková: Vytyčeny mám jasné cíle, maturitu a kvalifikaci na Mistrovství čtyř zemí

Eliška Hubáčková: Vytyčeny mám jasné cíle, maturitu a kvalifikaci na Mistrovství čtyř zemí
ilustrační foto kraso-bruslení

O úspěších mladé prostějovské krasobruslařky Elišky Hubáčkové PvNovinky informovaly. Dnes přináší krátký rozhovor s dívkou, která má vytýčeny hned dva cíle. Maturitu a úspěch na Turnaji čtyř zemí.

Eliško, jak dlouho se krasobruslení věnuješ?

Bruslím od 5 roků, takže letos třináct let.

Kolik hodin týdně trénuješ a jak?

Týdně je to deset až jedenáct hodin na ledě a k tomu ještě suchá příprava. Ta zahrnuje posilování vlastní váhou těla, běh, kompenzační cvičení, protahování a jógu.

Jakých úspěchů si nejvíce vážíš?

V roce 2009 jsem byla druhá na Mistrovství České republiky, stejného úspěchu jsem dosáhla v roce 2015 a letos jsem jej obhájila.

Jaké máš před sebou cíle v letošním roce?

V první řadě je to maturita na gymnáziu ve Zlíně, kam jsem se přehlásila kvůli krasobruslení. V druhé pak odjezdit sezonu bez zranění, která mne v poslední době pronásledují. A třetí je absolvovat úspěšně kvalifikaci na Mistrovství čtyř zemí, které se koná v prosinci 2016. O titul se budou prát krasobruslaři od nás, ze Slovenska, Polska a Maďarska.

Nejen bruslením člověk jest živ. Co Tě baví mimo ledového ostří?

Relaxuji dlouhými procházkami v přírodě, kdy mi společnost dělají naši psi. Ráda vařím, zejména zdravou kuchyni, kde objevuji stále nové recepty. Baví mne také tanec a četba.

Děkuji za rozhovor a držíme i jménem čtenářů pěsti. K maturitě i mistrovství. (ber)

Poslat nový komentář