Kachny nepřežily, poštolka zachráněna!

Kachny nepřežily, poštolka zachráněna!
ilustrační foto

 

Hned ke dvěma případům, kdy byli hlavními aktéry ptáci, vyjížděli v minulých dnech městští strážníci. Zatímco v prvním případě už třem kachnám nebylo pomoci, v druhém putovala mladá poštolka do záchranné stanice.

S telefonátem o nálezu hned tří mrtvých kachen se na strážníky obrátila žena, která nehybné ptáky nalezla u rybníka v  Drozdovicích. „Žena se obávala, zda se nejedná o otravu, nebo nákazu,“ vysvětlila strážník Jana Adámková. Strážníci po konzultaci s pracovníkem odboru životního prostředí tuto možnost vyloučili, protože vzhledem k počtu ptáků, kteří se na rybníce vyskytují, by úhyn byl masivnější. Provedli proto důkladnou obhlídku okolí nálezu a smrt opeřenců objasnili. „Podle peří na vozovce ptáky srazilo projíždějící auto,“ dodala Adámková, podle které mrtvolky skončily v kafilérii.

Větší štěstí mělo mládě poštolky, které skončilo na balkoně jednoho z prostějovských domů. Mladého dravce, který se zřejmě poranil při nárazu do stěny domu, objevil majitel bytu. Hlídka ho převezla na stanici, odkud si ho vyzvedl pracovník záchranně stanice v Němčicích nad Hanou. (red)

Poslat nový komentář