Lupiče, který okradl starou paní, zadržela pohotovost tří lidí

Lupiče, který okradl starou paní, zadržela pohotovost tří lidí
ilustrační foto internet

 

V pondělí kolem půl páté odpoledne došlo v Lidické ulici k přepadení staré paní. Mladý poberta jí ukradl peněženku s hotovostí a doklady. Ženě, volající o pomoc, přispěchaly na pomoc dvě dívky a mladý muž, který zloděje dohonil a chytil. Zatímco dívky otřesenou paní doprovodily domů, mladý muž odvezl zloděje na polici. Ale ta o celé události nic neví.

Jak to začalo

Mladík ženu okradl v Lidické ulici u zdi areálu bývalé nemocnice a dal se na útěk. „Paní volala o pomoc a my se k ní s kamarádkou rozběhly. Vzápětí jsme se vydaly pronásledovat toho kluka,“ sdělila PvNovinkám jedna z dívek. Mladík se dal na útěk směrem na Šárku, kde se schoval mezi auty. „Lehl si na zem k obrubníku, chvíli trvalo, než jsem ho uviděla,“ uvedla dívka. Mladík po vyzrazení úkrytu začal znovu utíkat, byl ale dopaden dalším aktérem. „Přidal se k nám asi třicetiletý pán, co jel okolo autem a viděl nás. Kluka dohonil, vyválel ve sněhu a pak ho přinutil paní vše vrátit,“ dodala s tím, že muž zloděje naložil do auta a odvezl ho na policii.

Odvaha? Ne, to by udělal každý

Ruku na srdce. Kolik z nás by se zachovalo stejně, jako ony dvě mladinké dívky. Slečna H. má vysvětlení jednoduché: “V okamžiku, kdy jsme to uviděly, jsem si vzpomněla na svou babičku. V takové situaci se mohla ocitnout i ona.“ Na následky, které by pro ně mohlo mít fyzické střetnutí, v té chvíli nemyslela ani jedna z dívek. Starou paní posléze doprovodily až domů. „Byla velmi otřesena, poplakávala a děkovala nám. Vloni se jí totiž stalo něco podobného, tehdy jí ale nikdo nepomohl a policie případ odložila,“ dodala slečna H.

Oběma dívkám a mladému muži patří velký dík za rychlý zásah a pomoc.

Policie nic neví

S dotazem, zda se případ bude řešit, se PvNovinky obrátily na tiskovou mluvčí policie. Odpověď byla překvapující. „ Žádnou takovou událost oznámenu nemáme,“ odpověděla v úterý ráno Irena Urbánková.

Obě dívky přitom svorně tvrdí, že muž, který zloděje chytil, měl namířeno právě tam. „Je otázka, co se tedy stalo,“ dodává druhá z dívek, slečna M. Zloděj mohl z vozu utéct, řidič ho mohl pustit, nebo selhala policie. Obě mrzí, že mladík tedy zřejmě trestu unikne.

Městská policie nabídla pomoc

PvNovinky oslovily ředitele MP Prostějov Jana Nagyho s dotazem ohledně možného zachycení celého činu kamerovým systémem. „Bohužel v této lokalitě kamery nejsou,“ konstatoval Nagy. Strážníci ale budou pátrat na záběrech po pohybu vozu, který zloděje odvážel. „Bylo by dobré, kdyby se ozval jeho řidič,“ dodal Nagy.

Hledejte s námi

V této chvíli hledáme zhruba dvacetiletého mladíka v bílé zimní bundě. Právě on starou paní okradl. „Když jí peníze vracel, opakoval, že je potřeboval na cestu. A já mám pocit, že jsem ho ráno viděla u hlavního nádraží,“ podotkla slečna M. Muž, který ho chytil a odvážel, má zhruba třicet let a řídil menší modrý vůz. Pokud jste byli svědky celého incidentu, ozvěte se prosím na adresu redakce@pvnovinky.cz.

Ne všechna taková střetnutí totiž mívají dobrý konec. A ne vždy jsou nablízku lidé, kteří neváhají pomoci.

Jména obou dívek má redakce k dispozici, na jejich žádost je ale nezveřejní. O dalším vývoji vás budeme informovat.

Právě se nám ozvala jedna s dívek s přesnějším popisem: "Ten mladík, co zloděje dopadl, měl šedé tepláky Everlast,  tmavou mikinu a řídil modrý golf IV s černými skly a sportovními koly. Byl tmavší pleti s vlasy úplně na ježka, ( cikán to ale nebyl.) Mluvil plynule česky".. (ber)

Poslat nový komentář