Byl postup strážníků při útoku Romů bez chyby?

Byl postup strážníků při útoku Romů bez chyby?
ilustrační foto
Další fotky: 
Byl postup strážníků při útoku Romů bez chyby?

Prostějovský deník uveřejnil zprávu o napadení mladého páru. Ten se stal ve středu 12. února na parkovišti u Billy ve Wolkerově ulici cílem útoku skupiny Romů. Muž se totiž zastal ženy, kterou jeden z Romů připravil o peněženku. Muž musel po útoku do nemocnice na šití nosu a žena utrpěla šok. Nyní podali stížnost na postup městských strážníků. Případ se probíral i na úterním zastupitelstvu.

„O incidentu jsem se dozvěděl z Prostějovského deníku. Chci, aby byl celý případ řádně prošetřen,“ prohlásil primátor Miroslav Pišťák, který požádal o vyjádření ředitele Městské policie Prostějov Jana Nagyho. „Verze deníku, stížnost a výpovědi strážníků, které jsem do této chvíle měl možnost vyslechnout, se diametrálně liší. S největší pravděpodobností došlo k nepochopení možností zásahu, které nám povoluje zákon,“ vysvětlil ředitel Nagy s tím, že pokud jde o trestný čin, ujímá se vyšetřování Policie ČR. Ta údajně jména svědků a jejich výpovědi zajistila.

Podle Deníku se na dvojici vrhlo několik romských žen a dva muži, všichni ale v okamžiku příjezdu sanitky a strážníků utekli. Oba napadené mrzí nejen postup strážníků, ale hlavně svědkové incidentu. Nikdo z lidí, kteří rvačce přihlíželi, dvojici nepřišel na pomoc.

Jasno by do celého případu mohly vnést kamerky, kterými strážníci zaznamenávají kontakty s lidmi a slouží právě třeba v případě prošetřování stížností.

Doufejme, že ať už útočníky dopadne kdokoli, také je usvědčí a trestu neujdou. S netečností přihlížejících nic dělat nelze, to si musí každý vyřídit se svým svědomím. (ber)

Komentáře

Chtělo by to pochod proti tady těm naším radoby spoluobčanům !!!!! 

Poslat nový komentář