Další požár v Brodku. Náhoda či žhář?

Další požár v Brodku. Náhoda či žhář?
foto HZS OLK
Další fotky: 
Další požár v Brodku. Náhoda či žhář?
Další požár v Brodku. Náhoda či žhář?
Další požár v Brodku. Náhoda či žhář?
Další požár v Brodku. Náhoda či žhář?

 

Včera po půl šesté večerní přijala linka tísňové pomoci hasičů informaci o hořícím stohu u rychlostní komunikace R46, tedy nedaleko Brodku u Prostějova. 

Na stejném místě a to prakticky nedávno dohlíželi místní hasiči nad rozsáhlým zahořením stohu. Stejný scénář čekal jednotky i tentokráte, opět došlo k rozšíření na celou plochu stohu a snaha o jakékoliv uchránění, alespoň části, byla mizivá. Společně s místní dobrovolnou jednotkou hasičů Brodek u Prostějova v následujícím čase k místu dorazili profesionální hasiči stanice Prostějov a mezikrajské pomoci hasičů Jihomoravského kraje stanice Vyškov, posíleni také jednotkou Prostějov – Vrahovice.

"Hasiči provedli nutná bezpečností opatření a zamezení případnému rozšiřování do okolí. Dohled nad požářištěm zajistila místní jednotka, za asistence hlídky Policie ČR. Ostatní osádky cisternových vozidel se postupně vracely zpět na své základny. Co je příčinou vzniku požáru, je aktuálně v šetření, dle prvotních odhadů bude škoda v řádech statisíců", uvedl Zdeněk Hošák z Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje.

"Včera jsme prostřednictvím linky 112 přijali oznámení o požáru, k němuž došlo v odpoledních hodinách na starém letišti v lokalitě Brodku u Prostějova. Ze zatím přesně nezjištěných příčin zde došlo k požáru stohu balíků slámy. Škoda byla předběžně vyčíslena na 500 tisíc korun. Co bylo přesnou příčinou požáru a za jakých okolností k němu došlo, zjišťujeme. Po dohašení požářiště a jeho vychladnutí bude provedeno jeho ohledání. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci, na který trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody v rozmezí od šesti měsíců do tří let", uvedla k případu zahoření Irena Urbánková z Krajského ředitelství Policie Olomuckého kraje.

 

https://www.youtube.com/watch?v=iR-tyPyaPmA&feature=youtu.be (red)

Poslat nový komentář