Strážníci přijali vloni denně 31 tísňových volání

Strážníci přijali vloni denně 31 tísňových volání
ilustrační foto MP

 

Za rok 2014 bylo přijato na linku 156 Městské policie Prostějov 11 134 tísňových volání, což je 31 oznámení denně. Celých 50% těchto oznámení tvoří oznámení dopravních přestupků, stání ve vjezdu, na vyhrazeném parkovišti, atd.

"Předmětem oznámení je celé spektrum událostí, nedovolený zábor, skládka, podezřelé chování osob, oznámené „drobné“ krádeže, narušování občanského soužití, rušení nočního klidu, chování bezdomovců, ale občané oznamují i podezření na spáchání trestného činu a události, ve kterých jsou příslušné podle věcné i místní příslušnosti jiné orgány, zejména orgány policie. Díky oznámení se podařilo zadržet v mnoha případech pachatele a předat policii. Tak tomu bylo v 92 případech, kdy policii byly předány události s podezřením na spáchání trestného činu. Občané oznamují i dopravní nehody, kterých bylo hlášeno celkem 33," uvádí výroční zpráva. Z celkového počtu uvedeného níže je evidováno jako událost 5347 událostí, tj. podezření na přestupek, správní delikt, či trestný čin. Ostatní oznámení jsou nálezy, žádosti o informace, někdy i vymyšlená oznámení, schválnosti osob pod vlivem návykových látek. Celkový počet přestupků v posledních 7 letech je téměř stejný, průměr ročně je 7600 přestupků, v r. 2014 je celkový počet proti r. 2013 nižší o 9%. (red)

Komentáře

To je komedie, sedí tam dva a přijmou za 24 hodin 31 oznámení, to je 15,5 na jednoho a když to vydělíme 24, tak to není ani jedno za hodinu !! Hrůza , pokud by vás to zajímilo na 158 JEDEN policista co přijímá tísňové volnání přijme za 24 něco mezi 45 - 70 oznámení o tísni , samozřejmě se  do toho nepočítá omyl, nebo jen rada jak má postupovat, ale jen opravdu TÍSŇOVÉ volání.

MP stojí jen hrůzu peněz a k ničemu ve výsledku není.

Poslat nový komentář