Sprejeři dopadeni! Vymalovali za statisíce!

Sprejeři dopadeni! Vymalovali za statisíce!
ilustrační foto archiv

Z přečinu poškození cizí věci obvinili prostějovští kriminalisté dva muže z Prostějova ve věku 25 a 26 let. Tohoto skutku se obvinění měli dopustit tím, že od ledna minulého roku do současnosti na území města Prostějova poškozovali fasády, garáže, ploty a v jednom případě i výlohy domů. 

"Mladšího muže policisté podezírají z nejméně třinácti skutků, kdy sprejem na objekty psal různé nápisy a kreslil obrazce. Ve svém repertoáru měl „díla“ různých velikostí, od přibližně 30 x 30 centimetrů až po 450 x 88 centimetrů. Převažují však několikametrové nápisy, kterých v několika případech na jednom místě udělal i pět či šest. Celková výše takto vzniklé škody byla dosud vyčíslena na bezmála 100 tisíc korun. Ve dvou případech škoda dosud nebyla vyčíslena.

Staršího muže policisté podezírají z pomalování fasády v ulici U Spořitelny v Prostějově s dosud nevyčíslenou škodou.

Společným jednáním pak oba muži měli poškodit fasády dvou domů ve Šmeralově ulici v Prostějově. Třemi nápisy způsobili škodu předběžně vyčíslenou na bezmála čtyřicet tisíc korun. Zde také rozpínavost jejich „tvorby“ dosáhla vrcholu, když jeden z nápisů je více než pět metrů dlouhý," popsal mluvčí Policie František Kořínek.

V případě prokázání viny a odsouzení oběma mužům za přečin poškození cizí věci hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok. Náklady na odstranění svých výtvorů pak zřejmě budou muset uhradit. (red)

Komentáře

Staří kokoti. Ruce usekat.

Poslat nový komentář