sprejer

Vandal posprejoval dům i auto

Foto PČR

Prozatím nevyčíslená škoda zůstala po neznámém vandalovi, který posprejoval dům a vozidlo. O skutku, který se stal na ulici Určická v Prostějově, se policisté od oznamovatele dozvěděli v sobotu.

Hlídka na místě provedla fotodokumentaci a zjistila, že pachatel k poškození použil šedý sprej a na domě vytvořil obrazec o rozměru 93 x 80 cm a jeho pozornosti neušlo ani nedaleko stojící vozidlo značky Ford, které posprejoval na prahu, dveřích a pneumatice. "Případ evidujeme a šetříme pro trestný čin poškození cizí věci," informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red)

Posprejoval zeď rodinného domu. V Čechovicích

ilustrační foto

Prostějovští policisté pátrají po pachateli, který posprejoval zeď. Ve večerních hodinách v pátek 14. září se přikradl ke zděnému plotu rodinného domu v Prostějově, část Čechovice. 

"Zde vytvořil tmavou barvou nečitelný nápis. Způsobená škoda nebyla dosud vyčíslena. Policisté případ šetří pro podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci", popsala událost Tereza Neubauerová, mluvčí PČR Olomouckého kraje. (red) 

Sprejer, co pomaloval fasády domů, dopaden! Je mu 38 let

ilustrační foto

Z přečinu poškození cizí věci podezírají prostějovští kriminalisté osmatřicetiletého muže z Prostějova. Pomaloval fasády.

"Tohoto jednání se měl podezřelý dopustit tím, že v nejméně sedmi případech vytvořil červeným sprejem nápisy „SS+“ nebo „SS COM“ na fásady domů v ulicích Vrahovická, Svatoplukova a Třebízského v Prostějově. Celková výše takto způsobené škody byla vyčíslena na 63 tisíc korun," informoval policejní mluvčí František Kořínek. Ve věci je konáno zkrácené přípravné řízení. V případě odsouzení podezřelému za tyto skutky hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok. (red)

Vlezl do bytu a posprejoval zdi

ilustrační foto Evropský rozhled

V období od 28. srpna do 6. září 2017 vnikl dosud nezjištěný pachatel nezajištěnými dveřmi do bytu v bytovém domě v centru města Prostějova. V bytě pachatel poté šedou a černou barvou postříkal stěny, přičemž barvou potřísnil i podlahy a dveře.

"Celková výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na patnáct tisíc korun.," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu poškození cizí věci. Za ten pachateli v případě dopadení a prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok. (red)

 

 

OBRAZEM: Sprejeři opět řádili! Fasády, ploty, vrata, autobus, drezína...

ilustrační foto

Do nepěkného rána se v sobotu probudili majitelé domů v okolí hlavního prostějovského nádraží. Na fasádách, plotech, vratech, ale i drezíně a autobusu si totiž své umění nacvičovali sprejeři. 

"Během včerejšího dne kolegové v Prostějově přijali tři oznámení o sprejerstvi na ulici Hvězda, Pražská a Sokolská. Neznámý pachatel (pachatelé) posprejovali fasády domů a autobus. Způsobená škoda nebyla dosud vyčíslena," sdělila redakci policejní mluvčí Tereza Neubauerová.

Poškozených je ale mnohem víc. "Jen na nádraží jsou počmárané objekty i drezína. Dráha to bude zřejmě řešit až v pondělí," sdělil redakci jeden z těch, který škodu ihned nahlásil. (ber)

 

Sprejeři dopadeni! Vymalovali za statisíce!

ilustrační foto archiv

Z přečinu poškození cizí věci obvinili prostějovští kriminalisté dva muže z Prostějova ve věku 25 a 26 let. Tohoto skutku se obvinění měli dopustit tím, že od ledna minulého roku do současnosti na území města Prostějova poškozovali fasády, garáže, ploty a v jednom případě i výlohy domů. 

"Mladšího muže policisté podezírají z nejméně třinácti skutků, kdy sprejem na objekty psal různé nápisy a kreslil obrazce. Ve svém repertoáru měl „díla“ různých velikostí, od přibližně 30 x 30 centimetrů až po 450 x 88 centimetrů. Převažují však několikametrové nápisy, kterých v několika případech na jednom místě udělal i pět či šest. Celková výše takto vzniklé škody byla dosud vyčíslena na bezmála 100 tisíc korun. Ve dvou případech škoda dosud nebyla vyčíslena.

Staršího muže policisté podezírají z pomalování fasády v ulici U Spořitelny v Prostějově s dosud nevyčíslenou škodou.

Mladá sprejerka způsobila škodu za čtrnáct tisíc

ilustrační foto PČR

V těchto dnech se podařilo policistům z Obvodního oddělení Prostějov 2 odhalit pachatele, který posprejoval a poškozoval majetek dalších osob v Kostelci na Hané koncem měsíce srpna letošního roku.

Podezření z posprejování silnice a garáží v uvedené obci bylo sděleno 19leté dívce. Celková škoda byla vyčíslena na 14 550 Kč," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Za trestný čin poškození cizí věci jí hrozí v případě odsouzení až jednoletý trest odnětí svobody. (red)

Sprejery chytil strážník. Přímo při činu!

ilustrační foto PČR

Šestnáctého listopadu se jednomu z prostějovských strážníků podařilo chytit sprejery. Přímo při činu.

"Strážník toho času mimo službu si povšiml dvou mužů, jak stříkají sprejem po zdi garáže. Okamžitě událost oznámil na linku 156 a zpovzdálí je sledoval. Hlídka ihned vyrazila do uvedené oblasti, kde sprejery zadržela," popsala incident strážník Jana Adámková. Oba mladíci byli na místě předáni přivolaným policistům. "V tomto případě jsou podezřelí z trestného činu," dodala Adámková. (red)

Postříkal vrata sprejem. Škoda 15 000 korun

ilustrační foto archiv PvNovinky.cz

 

Dosud neznámý pachatel v době od večera 7. srpna do rána následujícího dne postříkal sekční vrata domu v Plumlovské ulici v Prostějově. 

"Nečitelným nápisem o velikosti 53 x 21 cm na vratech způsobil škodu v předběžně odhadnuté výši 15 tisíc korun," informoval policejní mluvčí František Kořínek. Při prokázání viny a odsouzení hrozí pachateli trest odnětí svobody až na jeden rok. (red)

Kdo tu něco nasprejuje, tomu ruka upadne!

ilustrační foto

 

Prostějov se mění stále k lepšímu. Novou podobu dostávají i družstevní domy, jejichž vlastníci vynakládají nemalé prostředky na zateplení svých příbytků a následně i nové fasády. Při pohledu na jednu z nich, kterou v Okružní ulici "vyzdobil" spejer, lítost přebije vztek.

Škody jdou v takových případech do desetitisíců, pachatelé jsou dopadeni jen málokdy. A tak si myslíme, že by nebylo špatné, kdyby se staré české pořekadlo - kdo tu něco ukradne, tomu ruka upadne, v první polovině trochu pozměnilo. Kdo tu něco nasprejuje, tomu ruka upadne... autoři takových děl by byli jednak rychle identifikováni a druhak by díky ztrátě pracovního nástroje už dál neškodili. (ber)